Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, ЭКОПОСТ
Масштабна екомодернізація на «Запоріжсталі» наближається до завершення
Поделиться

На металургійному комбінаті «Запоріжсталь» проходить модернізація аспіраційних установок хвостових частин агломашин

На комбінаті «Запоріжсталь» продовжується реалізація проєкту з модернізації аспіраційних установок хвостових частин агломашин. Нові аспіраційні установки на хвостових частинах агломашин доповнять вже працюючи там електрофільтри і дозволять не просто працювати у встановлених нормативах, але й зробити роботу аспірацій більш ефективною.

Встановлюють елемент газоходу, який з’єднує димотяг та газохід чистого газу

Реалізовувати проєкт з модернізації аспіраційних установок хвостових частин агломашин на комбінаті «Запоріжсталь» розпочали влітку. Наразі роботи наближаються до завершення. Вже змонтовано основне технологічне обладнання аспіраційной установки хвостових частин агломашин №1 и №2.

Сергій Герасименко

— На сьогодні повністю змонтовано будівлю етажерки рукавних фільтрів, — розповів заступник начальника аглоцеху з аспірації та очищення технологічних газів комбінату «Запоріжсталь» Сергій Герасименко. — Вже змонтовано обидва фільтри. На 90% змонтовані газоходи брудного газу та газоходи чистого газу. Змонтовані також два димотяги — тягодуттьові машини. Зараз йде з’єднання газоходів чистого газу та димотягів. Ці димотяги сміливо можна назвати серцем аспіраційноїустановки хвостової частини агломашини. Вони створюють розрядження, яке евакуює запилене повітря з робочої зони хвостових частин агломашин, видаляє його і очищує. Весь процес відбувається завдяки роботі цих димотягів. Вони досить потужні — продуктивністю 400 тис. м куб. на годину і двигуни — 1,2 мегават кожен.

роботи на "Запоріжсталі"

У п’ятницю фахівці електроцеху спільно з підрядниками планують проводити перевірку центрування двигунів димотягів.

— Це останній етап перед прокруткою, — підкреслив Сергій Герасименко. — Перевіривши його, ми вже сміливо можемо включати їх і виходити на робочі параметри по цим насосам.

Роботи на об’єкті підрядними організаціями ведуться цілодобово. На даному етапі задіяно близько 150 людей. Після завершення робіт на газоході розпочнеться ізоляція та обшивка будівель і налагодження устаткування.

модернізація аспіраційних установок хвостових частин агломашин

Нагадаємо, принцип роботи нових газоочисних установок агломераційних машин будується на двоступеневому очищенні газів. Це рішення є найсучаснішим та найефективнішим. 95% газоочисних систем, встановлених на металургійних підприємствах Китаю, США та Європи, обладнані саме такими фільтрами.

Специфіка фільтрів полягає в тому, що тягодуттьові машини, котрі забезпечують просмоктування повітря при спіканні агломерату, контролюють його транспортування до очисних споруд. Тому зупинка фільтрувального обладнання без зупинки виробництва неможлива.

екомодернізація на "Запоріжсталі"

У проєкт з модернізації комбінат «Запоріжсталь» інвестував 235 мільйони гривень. Модернізація дозволить поліпшить умови праці і зробити очищення повітря від пилу значно ефективнішим.

Нагадаємо, цей проєкт реалізується у рамках виконання Меморандуму, який комбінат «Запоріжсталь» та Запорізька обласна державна адміністрація підписали 21 жовтня. Меморандум спрямований на зниження впливу на навколишнє середовище.

Загалом в екологічну модернізацію аглофабрики – установку газоочисних систем агломашин №1-6 – комбінат вже інвестував понад 1,2 млрд грн.

З 2012 року комбінат «Запоріжсталь» направив на екомодернізацію близько 15 млрд гривень.

Читайте також: У Запоріжжі відкрили інноваційний навчальний центр з підготовки машиністів крана.Комментарии читателей