Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
Купувати сіль у Запоріжжі пізно – її розгребли
Поделиться

Хітом продаж стала не полуниця, а звичайна сіль

— Немає, — з роздратованого тону першої ж продавчині на Критому ринку у відповідь на моє запитання про сіль я зрозумів: шукати марно. 

Усе ж поставив контрольні запитання на інших бакалійних точках. 

Друга продавчиня була спокійнішою, бо її нерви неабияк берегла картонна табличка «соли нет», на яку торговка й вказала.

І вже зовсім привітною виявилася третя продавчиня, котра поманила мене словами «спрашивайте, что вам подсказать». Я й запитав, чи є у неї сіль. На мій подив, привітність жінки нікуди не зникла, і вона дійсно підказала пройти прямо, повернути направо і там буде магазин з жаданою сіллю. З думкою про те, що у цієї люб’язної жіночки треба буде щось обов’язково купити в майбутньому, я пішов шукати омріяний магазин. 

Омріяний магазин виявився настільки непримітним, що я двічі пройшов повз, так і не побачивши його. Ця заминка стала вирішальною. «Ось буквально перед вами останню забрали», — сказали мені там серед круп, борошна, цукру і ще чого завгодно, тільки не солі. Втім, тут же й обнадіяли: «Навпроти є, просто в нас по 50, а в них по 60».

Та навпроти замість «по 60» уже довелося вдовольнитися табличкою «солі немає».

— Може, хоч гімалайська є? – без особливої надії запитав я в кількох запорізьких магазинах. Найпоширеніший варіант відповіді: учора розібрали все. І феєричний варіант: у нас солоні горішки вже пішли.

Що ж, очевидно, нашим друзям доведеться докладати до гуманітарного набору ще й пачечку солі. А гендлярі знайдуть можливості везти її до нас якщо не з Сиваша, то з Молочного лиману (про сотні тонн солі, що задарма лежали на його берегах після Другої світової війни, читайте тут). Та, сподіваюся, не встигнемо ми  доїсти наші соляні припаси, як і Сиваш, і Молочний лиман, і Соледар знову стануть по-справжньому українськими.

У чому проблема

У Донецькій області через російські обстріли зупинило роботу найбільше в Європі підприємство з солевидобутку – ДП «Артемсіль».

«Обстріли постійні, частково зруйнована адміністративна будівля. Були прямі влучання в рудники, матеріальний склад. Виробничий процес неможливий», — повідомив в.о. директора «Артемсолі» Віктор Юрін 

За його словами, більшість мешканців міста Соледара – співробітників ДП «Артемсіль» – евакуювались. Працівників адміністрації, інженерно-технічних робітників також здебільшого немає на місці.

У квітні вивезли всі запаси готової продукції до торговельних мереж.

Віктор Юрін вважає, що Україні доведеться імпортувати більше солі з-за кордону. 

Автор: Михайло Семеренко

Читайте також: Облводоканал через відсутність запасів хлору припинив постачання питної води на окуповані території

Читайте наші новини на сайті  zprz. city 

          


Комментарии читателей