Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье
Комбінат "Запоріжсталь" здійснив прорив у системі вантажних перевезень України
Поделиться

«Запоріжсталь» — перше підприємство України, яке впровадило електронний документообіг при вантажних перевезеннях

У липні 2021 року виповнилося 10 років з моменту переходу системи вантажних перевезень України в електронний формат. Це був справжній прорив в історії автоматизації вантажних перевезень не лише України, а й країн СНД. Оформлення першої електронної накладної на перевезення вантажів сталося в Запоріжжі — на комбінаті «Запоріжсталь».

Офіційним стартом переходу з паперового на електронне оформлення документів при перевезенні вантажів в межах України вважається 1 липня 2011 року. Саме цього дня зі станції «Запоріжжя-Ліве» відправився перший вантаж, який був оформлений на базі електронної системи ПАТ «Запоріжсталь». Таким чином, металургійне підприємство стало полігоном для тестування впровадження електронного перевізного документу при вантажних перевезеннях. Для тестування такої важливої системи комбінат «Запоріжсталь» обрали не випадково.

— Під час переходу на електронні перевізні документи «Укрзалізниця» обрала комбінат «Запоріжсталь» полігоном для впровадження пілотного проєкту з електронного документообігу. Перед цим «Укрзалізниця» проводила аналіз діючих автоматизованих систем на металургійних та коксохімічних комбінатах України. За його результатами автоматизовану систему «Запоріжсталі» визнали найбільш високорозвиненою. Вона дозволяла провести всі необхідні технологічні роботи з впровадження електронного документообігу, — розповів начальник служби вантажної та комерційної роботи на залізничному транспорті ПАТ «Запоріжсталь» Вадим Колісник.

запоріжсталь

Зазначимо, що перехід всього підприємства на електронний документообіг проходив поступово. Деякий час перевезення здійснювалися паралельно з додаванням паперових накладних через відсутність у багатьох відправників і одержувачів технологічних можливостей.

На сьогодні комбінат «Запоріжсталь» перевозить вантажі по Україні виключно за електронними документами. Більше того, електронний документообіг впроваджений і для внутрішніх перевезень на території комбінату.

запоріжсталь

Як зазначають працівники «Запоріжсталі», така система допомогла скоротити час оформлення перевізної документації і, як наслідок, простій вантажів. Сьогодні на оформлення накладної на 1 вагон треба витратити 1-1,5 хвилини. Раніше — 10-15 хвилин.

— До впровадження електронного документообігу працівники залізничних цехів мали прийти в експедицію управління залізничного транспорту, взяти паперові заготовки, повернутися на своє робоче місце, заповнити необхідні документи та повернути їх до експедиції. Після цього працівники експедиції передавали ці документи складачам потягів. Весь цей час вагони просто стояли, ми витрачали багато часу на оформлення документів. Тепер це робиться значно швидше — натисканням кнопок в програмі. Перші результати впровадження нової системи ми отримали вже в перший рік роботи. Нам вдалося скоротити простій вагонів на 1 годину, — розповів Вадим Колісник.

За 10 років існування система показала себе як дуже надійна.

запоріжсталь

— За весь час роботи наша система електронної документації зазнала серйозної вірусної атаки лише раз. І навіть тоді наші програмісти змогли за лічені дні все налагодити і відновити роботу. Більше ніяких збоїв, які б призвели до виробничих втрат чи простоїв у нас не було. Ми дуже задоволені цією програмою, — зазначив начальник служби вантажної та комерційної роботи на залізничному транспорті ПАТ «Запоріжсталь» Вадим Колісник.

Нагадаємо, що у 2021 році Групі Метінвест, до складу якої входить комбінат «Запоріжсталь», виповнюється 15 років. Про інші здобутки компанії, які їй вдалося реалізувати за цей час, можна дізнатися за посиланням.

Читайте також: На «Запоріжсталі» фахівці «Укрзалізниці» переймали досвід металургів і ділилися своїм

Фото автора


Комментарии читателей