Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье
Комбінат "Запоріжсталь" переміг в обласному конкурсі на кращий колдоговір
Поделиться

Запорізьке підприємство нагородили за найкращу конституцію трудового колективу

У Запорізькій області підвели підсумки традиційного щорічного конкурсу на кращий колективний договір серед підприємств, установ і організацій. Серед великих підприємств переможцем вже не в перший раз став комбінат «Запоріжсталь». Незважаючи на кризу, комбінат зберіг соціальні гарантії і виконав всі пункти колективного договору.

колдоговор Запорожсталь

Гарантії виконали на всі сто

У 2019 комбінат повністю виконав всі гарантії щодо медичного обслуговування, оздоровлення працівників, підтримки ветеранів, виплати всіх видів матеріальної допомоги. Загальна сума витрат комбінату на виконання гарантованих соціальних зобов’язань колективного договору склала більше 400 млн гривень.

— За підсумками 2019 року у нас вийшло створити для колективу дуже хороші умови для роботи. Вдалося виконати всі зобов’язання, які передбачені колективним договором: забезпечити хороші умови і для відпочинку, і для організації роботи на комбінаті, — зазначив генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Олександр Мироненко. — Вважаю, що ми досягли хорошого результату. І, як підсумок, отримали нагороду. І в 2020 році, не дивлячись на ті обставини, які складаються, карантинні обмеження, ми намагаємося виконувати всі взяті на себе зобов’язання і дотримуватися положень колективного договору.

Олександр Мироненко

Конституція трудового колективу

Голова профспілкового комітету ПАТ «Запоріжсталь» Леонід Анісімов назвав колдоговір своєрідною «малою конституцією» підприємства.

— Колективний договір «Запоріжсталі» — це свого роду конституція трудового колективу. Ми завжди намагаємося врахувати всі побажання працівників: створити їм комфортні умови праці, забезпечити транспорт для добирання на роботу, забезпечити хороший відпочинок. Ну, і найголовніше, звичайно, — це заробітна плата. На сьогоднішній день серед металургів і гірників у нас на комбінаті зарплати найвищі, — поділився Леонід Анісімов.

Леонід Анісімов

Диплом і пам’ятний знак за перемогу в обласному конкурсі на кращий колдоговір представникам «Запоріжсталі» вручили президент запорізького обласної спілки промисловців і роботодавців «Потенціал» Олександр Головко та голова Запорізького обласного комітету профспілки металургів і гірників України Валерій Сєдов.

 Валерій Сєдов

— «Запоріжсталь» за результатами 2019 стала переможцем конкурсу на кращий колдоговір в номінації серед великих підприємств Запорізької області. Хочу зазначити, що в інших номінаціях переможцями теж стали підприємства Метінвесту — «Запоріжскокс» і «Запоріжвогнетрив». Основними критеріями, які враховувалися при виборі переможця — виробництво, соціальний пакет, рівень заробітної плати, охорона праці і здоров’я співробітників, — розповів Валерій Сєдов.

З перемогою комбінат привітав президент запорізької обласної спілки промисловців і роботодавців «Потенціал» Олександр Головко.

Олександр Головко.

— Вкотре ви показуєте, що для запоріжсталівців головне — це люди, які стоять біля печей, працюють на благо нашого міста. Вітаю ваше підприємство з перемогою. Так тримати, — сказав Олександр Головко.

Висока зарплата та хороший соцпакет

Соціальний пакет «Запоріжсталі» традиційно залишається найбільш широким серед всіх підприємств галузі в Запорізькому регіоні. Комбінат профінансував пільгове оздоровлення працівників, їх сімей та ветеранів підприємства в здравницях України. У 2019 на ці цілі комбінат виділив 24 млн гривень.

Витрати підприємства на медичне обслуговування співробітників склали понад 17 млн ​​гривень. На реалізацію індивідуального соціального пакету «Мій вибір» з жовтня 2018 року по жовтень 2019 року комбінат направив понад 62 млн грн.

Пріоритетним для підприємства залишається створення гідних умов праці та робочого побуту. В 2019 році комбінат виділив понад 70 млн гривень для ремонту приміщень за програмою «Робочий побут». Середня заробітна плата по комбінату за рік зросла більш ніж на 25% і продовжує утримувати лідируючі позиції в галузі.

Одним з основних напрямків соціальної політики комбінату є робота з молоддю, спрямована на адаптацію, професійне зростання і розвиток співробітників. За звітний період молодим сім’ям видано 187 безвідсоткових позик на загальну суму понад 5,5 млн гривень. У 2019 було проведено 96 соціально-культурних заходів, в тому числі огляди, конкурси, конференції, а також волонтерські та екологічні акції.

диплом

Незважаючи на епідемію коронавируса, в 2020 році на комбінаті продовжують виконувати умови колдоговору. На безкоштовне медстрахування, надання матеріальної допомоги та фінансування заходів, що проводяться Радою ветеранів, комбінат виділив 7,3 млн грн.

Особливо важливо в період пандемії коронавирусу для співробітників те, що комбінат взяв на себе витрати на медичне страхування. На це було направлено 7,5 млн грн.

Всього у колективному договорі 2020 року на виконання записано 124 пункти. Найголовніші з них — модернізація виробництва, соціальні програми, оздоровлення співробітників, підтримка непрацюючих ветеранів, робота з молоддю та багато іншого. В першому півріччі всі вони були виконані.

Читайте також: Як триває масштабна екомодернізація на запорізькому підприємстві


Комментарии читателей