Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье
Комбінат «Запоріжсталь» навіть у складний рік повністю виконав колдоговір
Поделиться

Епідемія коронавірусу не завадила металургійному комбінату виконали всі соціальні гарантії

На комбінаті «Запоріжсталь» підбили підсумки колективного договору за 2020 рік. Колдоговір — це нормативний акт, який регулює взаємовідносини між керівництвом комбінату та найнятими працівниками. Тобто між генеральним директором ПАО «Запоріжсталь» Олександром Мироненком та усіма співробітниками підприємства.

Олександр Мироненко

— У 2020 році комбінат «Запоріжсталь» повністю виконав всі соціальні гарантії колективного договору по заробітній платі, розвитку персоналу, медобслуговуванню працівників та підтримці ветеранів, — повідомив Олександр Мироненко. — На реалізацію всіх пунктів головного соціального документа було спрямовано близько 400 млн грн. І це результат спільних зусиль — адміністрації і колективу, за що я вдячний кожному.

Минулий рік пройшов під знаком боротьби з пандемією коронавірусу. Ми забезпечили наших співробітників необхідними засобами захисту, максимально убезпечили їх проїзд і перебування на роботі. На ці потреби комбінат направив понад 25 млн грн.

У 2020 році була відновлена програма видачі безвідсоткових позик молодим працівникам комбінату. Особлива увага приділялася також дітям співробітників і нашим ветеранам.

Незважаючи на складну економічну ситуацію, викликану пандемією COVID-19, ми продовжуємо максимально підтримувати наш колектив і виконувати всі заплановані колдоговором заходи.

Коронавірус не завадив

2020 рік був складний, але комбінат «Запоріжсталь» зберіг соціальні гарантії та виконав всі пункти колективного договору.

Володимир Максак

— У зв’язку з пандемією були певні обмеження, але завдяки правильно прийнятим рішенням практично всі заходи соціальної політики виконувалися, — розповів перший заступник голови профспілкового комітету комбінату «Запоріжсталь» Володимир Максак. — Зробити це вдалося завдяки ефективній роботі трудового колективу протягом усього року. Трудові колективи всіх підрозділів з плановими завданнями впоралися і це дозволило виконати всі заплановані заходи колективного договору. Через пандемію коронавірусу в нас були труднощі з оздоровленням співробітників, а також їх дітей. Було прийнято рішення не відкривати оздоровчі установи підприємства, щоб уникнути спалаху захворювання. Однак співробітники, які забронювали путівки, отримали грошові компенсації за літній відпочинок. На відпочинок дитини було виплачено 1 тис. 500 грн, на сімейний відпочинок — 3 тис. грн. За ці кошти співробітники комбінату змогли самостійно оздоровитися.

Хотілося б відзначити, що своєчасно було вжито всіх необхідних заходів для зниження рівня захворюваності ковідом. Була організована доставка працівників з обмеженням кількості місць в автобусах, що дозволило співробітникам комбінату практично відмовитися від громадського транспорту. Колектив був повністю забезпечений масками та іншими засобами індивідуального захисту. Минулого року була доволі популярна серед молодих співробітників програма видачі безвідсоткових позик. Отримати позику нескладно. Для цього достатньо сумлінно працювати та не мати порушень.

Заслуга кожного співробітника

Досягти стовідсоткового результату по виконанню колдоговору вдалося завдяки злагодженій роботі всього комбінату.

Сергій Нікіфоров

— При влаштуванні на роботу ми зобов’язуємося виконувати задані нам плани, дотримуватися охорони праці, — розповів член профспілкової організації доменного цеху Сергій Нікіфоров. — У свою чергу, комбінат зобов’язується стабільно платити нам заробітну плату, при досягненні ключових показників ефективності — преміальну частину, а також соціальний пакет, куди входить лікарняний, відпустки та ін. Оздоровлення співробітників — бази відпочинку та дитячі табори. Виконання санітарно-гігієнічних норм — забезпечення нас теплим душем після робочого дня, засобами для миття та ін.

Дуже приємно, що у виконанні колдоговору за минулий рік великий внесок зробили і доменщики. У 2020 році ми досягли декількох рекордів. Наприклад, по кількості виплавленого чавуну. За весь рік було виплавлено 4 млн 470 тонн, що на 54 тис. тонн перевищує планові показники. Було також розроблено і виконано кілька заходів по збільшенню зливу чавуну. Ми змогли зливати на два ковша на добу більше. Звичайно, виконання всього залежить від багатьох факторів, одним з яких є поліпшення комфорту побуту робітників. У минулому році у нас провели ремонт усіх душових приміщень адміністративно-побутового комплексу, а також актової зали. Ми отримували маски та антисептики. На Новий рік було введено нове правило — організована видача подарунків для дітей на вибір. Співробітники були приємно здивовані.

актова зала

Всього у колективному договорі 2020 року на виконання було записано 124 пункти. Найголовніші з них — модернізація виробництва, соціальні програми, оздоровлення співробітників, підтримка непрацюючих ветеранів, робота з молоддю та багато іншого. У минулому році всі вони були виконані.

Читайте також: Запоріжанка працює машиністом крана вже майже 30 років.

Фото автора та з архіву


Комментарии читателей