Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
Коли в Запоріжжі після ракетних ударів від будинку лишалася стіна, навіть її підключали до світла 
Поделиться

Як запорізькі енергетики ліквідували наслідки прильотів

Рашисти тричі обстрілювали Запоріжжя ракетами, і кожного разу під удар потрапляли електричні мережі. Люди залишалися без світла, але, дякуючи енергетикам, недовго. Аварійні бригади Запорізьких міських електромереж робили неможливе. Навіть коли вже й підключати електропостачання не було куди: будинку просто не стало. Але й у таких випадках електрики знаходили вихід.

Про цю екстремальну роботу «Індустріалці» розказують керівники Запорізьких міських електромереж (ЗМЕМ). Прізвища зі зрозумілих причин не називаємо.

Головний інженер ЗМЕМ: Тричі наші бригади залучалися до відновлення електромереж, зруйнованих через ракетні обстріли. І кожен такий виїзд залишає в душі глибокий чорний слід.

Обстріли Хортиці

Була пошкоджена  будівля підстанції, порушено енергопостачання 68 родин, що проживають на острові. 

Через 2-3 години люди вже були зі світлом. 

Прильоти по Заводському району 

Було пошкоджено  кілька електроопор та вводів до приватних домоволодінь. Усі пошкодження усунули до кінця доби, енергопостачання відновили.

Директор ЗМЕМ: Найважчим був виїзд у Шевченківський район після останнього варварського обстрілу  рашистами нашого міста. Потрощені дахи, зруйновані будинки – ніби ти потрапив у геть інший світ, іншу реальність. Від цього було моторошно.

Тоді без світла залишилося близько тисячі домівок. Осколки ракет обірвали повітряну лінію електропередачі 6кВ (пошкодження лінії 6кВ може позбавити енергопостачання сотень, а то й тисяч абонентів у приватному секторі). Також було пошкоджено чимало ліній 0,4кВ і вводів до будинків (пошкодження лінії 0,4кВ здатне знеструмити від одного до кількох будинків, пошкодження вводу – знеструмити цей будинок).

Наші бригади працювали до темряви – і відновили лінію 6кВ та заживили левову частку всіх постраждалих містян. Але не всіх. Бо у 8 постраждалих родин просто не стало будинків, які б ми могли заживити. Лише руїни. І люди серед руїн свого життя, яке раптом, в одну мить, стало колишнім.

енергетики

Аварійно-відновлювальні роботи після ракетного обстрілу 25 травня 

Головний інженер ЗМЕМ: Ліквідація наслідків обстрілів має відмінну від мирного часу специфіку. По суті, кожен такий епізод розцінюється як ситуація надзвичайного характеру і передбачає роботу енергетиків у тісній взаємодії зі службами МНС.

На практиці це виглядає наступним чином. 

Крок 1. За повідомленням МНС ми виїздимо на місце події та перевіряємо територію на наявність загрози ураження електрострумом (наприклад, від обірваних дротів). Якщо така загроза виявлена, ми проводимо знеструмлення та заземлення електрообладнання, аби представники МНС могли розчищати територію від завалів та, можливо, вибухонебезпечних предметів чи їхніх уламків. 

Крок 2. МНС розчищає територію, пересвідчується у відсутності небезпеки та надає нам дозвіл на проведення аварійно-відновлювальних робіт у місцевих електромережах та підключення знеструмлених абонентів. 

Крок 3. Наші аварійно-ремонтні бригади відновлюють лінії та абонентські вводи до будинків, повертають людям світло.

Але у випадку з вищезгаданими 8 родинами в Шевченківському районі алгоритм був значно складніший. Бо в цих людей просто не залишилося будинків, які б ми могли підключити до енергоживлення. 

Тож спочатку разом із ними ми визначили, куди, все ж, є технічна можливість подати напругу, і які дії має виконати споживач, аби ми могли це зробити – із дотриманням усіх вимог з електробезпеки.

Після отримання відповідних довідок від МНС – роботи виконані, норми дотримані – наші фахівці заживили й ці 8 родин. Встановили прилади обліку та електроживлення за погодженими схемами. Комусь на вцілілу господарчу будівлю, комусь на єдину незруйновану стіну, а комусь – і на електроопору, аби у людей було хоч якесь освітлення, аби підключити якийсь електроінструмент, що допоможе розчистити подвір’я від уламків, чи електроплитку, аби зготувати їжу.

За інформацією ПАТ «Запоріжжяобленерго» підготував Михайло Семеренко 

Читайте також: У населених пунктах Запорізької області відновлюють енергопостачання, пошкоджене внаслідок ворожих обстрілів

Читайте наші новини на сайті zprz. city

 


Комментарии читателей