Індустріалка - новини Запоріжжя

Економіка, Запоріжжя
Каким будет городской бюджет Запорожья в 2022 году
Поделиться

В Запорожском горсовете презентовали проект бюджета на 2022 год

Презентация бюджета города на следующий год состоялась в большом зале Запорожского горсовета. На ней присутствовали депутаты, начальники городских управлений и департаментов, главы районов. Презентацию проекта главного финансового документа города озвучила директор департамента финансовой и бюджетной политики Запорожского городского совета Ольга Вагис.

бюджет 2022

Проект бюджета предполагает доходную часть в размере 9 млрд 684 млн грн. Расходная часть – 9 млрд 942 млн грн. На возвращение кредитов город потратит 422 млн грн.

Дефицит составит почти 257 млн грн. Однако, секретарь Запорожского горсовета Анатолий Куртев заверил, что его смогут сбалансировать.

Анатолий Куртев

— Завдяки тому, що ми системно попрацювали, ми маємо сьогодні збалансований проєкт. Враховано підвищення соціальних стандартів, проведення реформ, забезпечення сталого опалювального сезону і інші актуальні питання для запоріжців. Фактично в 2,5 рази збільшено видатки на харчування у школах. Також нам необхідно було зберегти фінансування на соціальний захист, — отметил Анатолий Куртев.

бюджет 2022

Приоритетные направления бюджета на следующий год — поддержка сферы образования, доплаты медикам и обеспечение больниц медикаментами, социальная поддержка уязвимых категорий людей, проведение культурных и спортивных мероприятий.

бюджет 2022

В бюджете заложены средства на реконструкцию дорог (130 млн грн), парков и скверов (102 млн грн), компенсацию льготного проезда (112,7 млн грн). А также ремонт жилых домов (1269,1 млн грн), развитие аэропорта (48,4 млн грн) и многое другое.

бюджет 2022

бюджет 2022

Депутатский фонд хотят увеличить вдвое

Также во время презентации проекта бюджета обсудили увеличение депутатского фонда в следующем году. Планируется, что его повысят в два раза.

Депутатский фонд — это деньги из бюджета, которые они могут распределять на нужды жителей города. Об этом рассказала юрист, депутат Запорожского городского совета Регина Харченко.

Регина Харченко

— Депутатський фонд має збільшитися за рахунок загальних витрат бюджету. Дуже важливо розуміти, що ми не зачіпаємо якісь важливі програми розвитку, інфраструктури, благоустрою. Виключно за кошти загального бюджету збільшується депутатський фонд. В цьому році він складав 1 млн грн. В наступному він складатиме 2 млн грн. — рассказала Регина Харченко. — Але важливо розуміти, що лише 20% від цієї суми можна буде витратити на допомогу людям, які опинилися в складній життєвій ситуації. Інші кошти в розмірі 1 млн 600 тис. грн будуть спрямовані на благоустрій. Це ремонтні роботи, якісь капітальні покращення, купівлю обладнання в навчальні заклади.

Я сподіваюся на хорошу комунікацію з ОСББ. Тому що дуже велика кількість питань в сфері ЖКХ може бути вирішена за допомогою комунікативної співпраці з такими ОСББ. Депутати зможуть виділяти вагомі суми на покрівлю, ремонт трубопроводів, підвалів, ліфтових кабін. Тому я думаю, що саме такий розподіл є ефективним. Депутатський фонд не буде розпорошуватися. Також буде покращена комунікація між тією установою, якій потрібна ця допомога, і депутатом.

Бюджет города на 2022 год должны принять уже завтра, 22 декабря, на сессии городского совета.

Читайте также: Некоторые запорожцы получили платежки с заоблачными ценами за отопление — с чем это связано


Комментарии читателей