Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Культура, Фоторепортаж
Як виглядає весна у Запоріжжі на мальовничому березі Дніпра - фото
Поделиться

В урочищі Сагайдачного панує весна

Не обов’язково йти на Хортицю (тим паче, що зараз це заборонено), щоб насолодитися весняною природою. Можна вийти на берег Дніпра, наприклад, навпроти острова. Одне з таких міст — урочище Сагайдачне, яке знаходиться відносно недалеко від маршруту міського транспорту. Як це зробив запорізький мандрівник та біолог Валерій Кємєнов, який поділився світлинами звідти.

Це територія стародавньої каменоломні, кар’єра. Розташування між скелями створює відносний затишок від негоди. Скелі називаються Дурна та Середня, або Сагайдачного.

Урочище Сайгадачного, 2022 рік

Урочище Сайгадачного, 2022 рік

Урочище Сайгадачного, 2016 рік, фестиваль ленд-арту "Хортиця"

Урочище Сайгадачного, 2016 рік, фестиваль ленд-арту «Хортиця»

Урочище Сайгадачного, 2014 рік, фестиваль ленд-арту "Хортиця"

Урочище Сайгадачного, 2014 рік, фестиваль ленд-арту «Хортиця»

Це мальовниче місто. Й не випадково художники вибрали його, щоб декілька раз провести тут мандрівний фестиваль ленд-арту «Хортиця», який якраз й проходив приблизно у ці дні.  Тоді берег Дніпра перетворювався на виставку сучасного мистецтва просто неба, що об’єднала художників з різних міст України. Фестиваль заснував відомий запорізький галерист Юрій Баранник, який, на жаль, пішов із життя в 2019 році.

Одним із активних співорганізаторів фестивалю став запорізький скульптор Олександр Шкаліков. Все, що пов’язане з камінням в урочищі – це його робота. Шкаліков і після фестивалю проводив в урочищі Сагайдачного невеликі арт-акції, наприклад, робив на Дніпрі крижану карусель.

Читайте також: Відбудеться аукціон NFT-картин «Аватари для України» на підтримку захисників нашої країни.

Читайте наші новини на сайті  zprz. city

 

 Комментарии читателей