Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Культура
Кабмин предложил Хортицу иностранным инвесторам - оценка директора заповедника
Поделиться

Хортица вошла в Инвестиционный атлас Украины

Кабмин опубликовал Инвестиционный атлас Украины, в котором представлены различные предприятия, туристические объекты. Таким образом правительство старается привлечь к ним иностранных инвесторов. Инвестиционный атлас опубликован на сайте Кабмина. Запорожские объекты, представленные там — аэропорт, «Запорожьеоблэнерго» и остров Хортица. О Хортице в атласе написано: «Цель проекта – превратить самый большой остров с историческим фоном в международный туристический центр».

Хортица

Какие плюсы и минусы включения Хортицы в Инвестиционный атлас Украины? Этим вопросом «Индустриалка» поинтересовалась у генерального директора Национального заповедника «Хортица» Максима Остапенко.

«На Хортиці є велика кількість занедбав об’єктів, які не використовуються»

— Поки в заповідник ніяких офіційних висновків чи пропозицій не надходило, — ответил Максим Остапенко. — Чекаємо нараду з цього приводу в Кабінеті міністрів, в міністерстві культури, щоб ми змогли офіційно отримати позицію про можливість розвитку, розбудови Хортиці. У тому числі із залученням інвестиційних коштів.

Частина об’єктів заповідника належать державі, воно і повинно їх інвестувати. Але в останні роки у держави чомусь не знаходилося грошей для розвитку Хортиці.

А частину об’єктів, що стосуються інфраструктури, відпочинку та оздоровлення, спорту, можливо розвивати за рахунок спонсорських коштів. Про це і сказано в цій ідеї. У нас на території є велика кількість занедбаних об’єктів, які не використовуються і не відносяться до відання міністерства культури, починаючи з зональної комсомольської школи, будівлі ЦІМЕЖа, баз відпочинку, які не працюють десятиліттями.

Музей истории запорожского казачества на реэксопзиции

— Могут ли инвесторы вкладывать деньги  в музей истории запорожского казачества?

— Упевнений, що це повинна бути державна програма, чого ми очікували від попередньої влади. Але, на жаль, тоді міністерство культури сказало, що це питання не на часі. Але відродження музею історії запорізького козацтва має бути пріоритетом. І це повинно здійснюватися за рахунок державних коштів, адже це державний об’єкт. Звичайно, можуть приєднатися меценати і спонсори. Але це не інвестиційний об’єкт.

— На какой стадии реэксопзиция музея?

— Чекаємо грошей на проектно-кошторисну документацію. У нас є проект, тобто ми фактично зробили технічне замовлення. Напрацьовуються елементи майбутньої експозиції в різних виставках. І найближчим часом, думаю, протягом місяця, у нас буде відкриття виставки «Де є бої, там є герої», де покажемо деякі концептуальні моменти. Вона буде присвячена історії запорізького козацтва. Але усунення аварійності будівлі — питання виключно держави.

-А какая ситуация с созданием Казацкого кола недалеко от музея?

— У нас розроблена проектно-кошторисна документація. Чекаємо, коли міністерство культури виділить гроші. І сподіваємося, що ініціатива, озвучена офісом Президента у вигляді державної програми «25 магнітів», де є і Хортиця, повинна допомогти отримувати якісне і системне бюджетне фінансування для розбудови інфраструктури на Хортиці. Тому що відвідувачі неодноразово скаржилися на відсутність нормальних захищених стоянок, кишень, паркувальних вузлів, додаткових зручностей для інвалідів, туалетів. І це питання вимагає уваги не менше, ніж ремонт аварійної будівлі Музею історії запорізького козацтва.

Читайте также: Как на Хортице готовятся к Масленице.


Комментарии читателей