Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
Із Запорізької області окупанти вивозять вкрадене зерно і техніку до Криму
Поделиться

Колона фур вивозила залишки сільгосптехніки та зерно з елеватора в бік тимчасово окупованого Криму

Російські окупанти продовжують масово грабувати фермерів на тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей. Загарбники грабують та вивозять харчі й майно із сільгосппідприємств Мелітополя Запорізькій області. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

За її словами на початку тижня колона фур із замаскованими державними реєстраційними номерами та автомобілями супроводу вивозила залишки сільгосптехніки та зерно з елеватора в бік тимчасово окупованого Криму.

«У красноярському краї рф місцеві депутати-мародери, посилаючись на нестачу огірків, інших овочів та зернових культур внаслідок запровадження іноземних санкцій, вирішили експропріювати врожай фермерів з тимчасово окупованого Херсонського регіону, — повідомила Людмила Денісова. — Спадкоємці організаторів Голодомору 1930-х знову намагаються влаштувати геноцид українського народу за допомогою банального грабунку, який називають «експропріацією надлишків минулорічного та цьогорічного врожаїв».

Омбудсменка нагадала, що викрадення продовольства з окупованих територій є порушенням Женевської конвенції 1949 року про захист цивільного населення під час війни та воєнний злочин згідно зі статтею 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду. Вона звернулась до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень прав людини рф в Україні.

Крім того, в Офісі Генпрокурора повідомили, що 26 квітня озброєні російські військові, погрожуючи застосуванням фізичного насильства, пограбували філію одного з сільгосптовариств у місті Кам’янка-Дніпровська. Викрадені з підприємства 61 тонна пшениці та інше майно окупанти вивезли на вантажному транспорті, який також перебував у розпорядженні філії.

За процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури розпочато кримінальне провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України). Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі УСБУ в Запорізькій області.

Нагадаємо, раніше російські окупанти вже вивозили зерно з Бердянського порту.

Також стало відомо, що у Запорізькій області окупанти крадуть з підприємств екскаватори та спецтехніку. Російські військові продовжують займатися мародерством.

«Індустріалка» повідомляла, що з Мелітополя до Грозного (Чечня) була вивезена техніка одного з підприємств міста. Та нові господарі не зможуть її використати, бо нові технології дозволили на відстані вивести її з ладу.

Читайте наші новини на сайті  zprz. city


Комментарии читателей