Індустріалка - новини Запоріжжя

Возрождение Хортицы, Запоріжжя, Культура, Україна
Хортиця може об'єднати всю Україну
Поделиться

У Запоріжжі говорили про минуле, сьогодення та майбутнє острова Хортиці

Напередодні Дня Соборності України у Запоріжжі відбулася Всеукраїнська панельна дискусія «Хортиця — територія свободи». В обласному центрі молоді зібралися відомі вчені, історики, філософи, краєзнавці, громадські діячі. Представники інших міст — онлайн.

Хортиця - територія свободи

Спікерами дискусії стали голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух, заступник голови ОДА Руслан Шиханов, генеральний директор національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко, декан історичного факультету Запорізького національного університету Володимир Мільчев, завідувач кафедри українознавства Запорізької політехніки Георгій Шаповалов та інші історики.

Хортиця - територія свободи

Олександр Старух привітав усіх із Днем Соборності. Учасники дискусії розмірковували про соборність та єдність України, про роль козацтва раніше і зараз. (Про козацтво особливо багато говорили гості з інших міст). І, звичайно, обговорювали різні аспекти острова. Окрім величезного історико-культурного потенціалу Хортиця є об’єктом, здатним об’єднати всю країну. Це унікальний символ, який знаходиться не на лівому і правому березі Дніпра, а посередині.

-Хортиця – це символічний священний острів, який тисячоліттями об’єднує правий і лівий береги Дніпра. І це її значення треба використовувати для об’єднання нашого суспільства. Острів не просто об’єднує береги. Я бачив, як люди з різних куточків країни збиралися на Хортиці й коли я питав, в якій частині України вони зараз знаходяться, то відповідали: «Ми — у серці». Це у людей на підсвідомості, — поділився спостереженнями Максим Остапенко.

— Багатовікова історія доводить — наш острів має унікальне значення для всієї України. Так було в різні часи – тож маємо пам’ятати свою історію, аби берегти й розвивати Хортицю, як місце єднання всієї України, — відмітив Олександр Старух.

Хортиця - територія свободи

Олександр Старух також зауважив, що перш за все варто працювати над архітектурним простором острова. Наприклад, «свобода Хортиці», як туристичного місця, наразі реалізується за допомогою розбудови різних точок довкола історичних пам’яток на самому острові, побудови мостів та доріг, щоб відвідувачі могли легко дістатися туди. Важливе місце відводиться й впровадженню безбар’єрності за програмою Першої леді Олени Зеленської.

Хортиця - територія свободи

Хортиця - територія свободи

Як писала “Индустриалка”, минулий рік став роком старту перетворень на Хортиці, який перетворюють на справжній туристичний магніт. Розпочався національний проєкт відродження острову, партнером якого виступає Група Метінвест. До цього ж заповідний острів Хортиця роками був у занепаді. Вже облаштували Пагорб Єдності й майдан «Козацьке Коло». Продовжується реконструкція Музею історії запорозького козацтва, який через аварійний стан до ремонту було закрито близько шести років. А музей – а це свобода доступу до знань. Й перетворення Хортиці на краще продовжуються.

Читайте також: Резиденция Святого Николая на Хортице будет работать последние выходные.

Фото  автора


Комментарии читателей