Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Фоторепортаж
Голова області назвав екомодернізацію «Запоріжсталі» масштабною
Поделиться

Комбінат “Запоріжсталь” з робочою поїздку відвідав голова Запорізької області

Голова області приїхав на ПАТ «Запоіжсталь», щоб з’ясувати, чи реально працює та продовжує розвиватися програма екологічної модернізації підприємства, аби надати відповіді громадськості.

Нещодавно Віталій Боговін наголошував на тому, що має намір відвідати всі промислові підприємства регіону.

Перший візит відбувся на одне з найбільших промислових підприємств регіону ПАТ «Запоріжсталь».

Комбінат “Запоріжсталь” з робочою поїздку відвідав голова Запорізької області

15 млрд грн за 8 років

Генеральний директор комбінату Олександр Мироненко показав голові області серце підприємства — центральну диспетчерську, де знаходиться багаторівнева система управління виробництвом, онлайн-система контролю та моніторингу викидів від промислових об’єктів комбінату. Гендиректор розповів, як за допомогою сучасних технологій можна контролювати виробництво сталі на кожному етапі. Однак основною темою розмови все ж була екологічна модернізація підприємства та її ефект для поліпшення стану навколишнього середовища.

— Хочу зазначити, що так, «Запоріжсталь» — велике промислове підприємство, але далеко не єдине на промисловому майданчику. І ви можете побачити, що стільки, скільки інвестував комбінат у програму екомодернізації виробництва, не інвестувало жодне підприємство у місті, — наголошує Олександр Мироненко.

Комбінат “Запоріжсталь” з робочою поїздку відвідав голова Запорізької області

З 2012 року комбінат направив на екомодернізацію близько 15 млрд. гривень.

— Ми приїхали, щоб реально подивися власними очима, що відбувається у вас в плані екологічного розвитку, — зазначив Віталій Боговін. — Проблеми є у місті і це факт. Ваше підприємство — одне з найбільших, тому приїхали сюди. Я розумію, що казати, що всі проблеми від «Запоріжсталі», не можна. Але треба знати, над чим ви працюєте.

Наступна локація, яку відвідав голова області — агломераційний цех. Нагадаємо, з 2012 року розпочалася масштабна реконструкція цього цеху. Там замінили старі газоочисні установки на потужне сучасне обладнання. Роботи проводилися в умовах діючого виробництва — приблизно раз на рік на одній агломашині запускали нову газоочистку, що забезпечує очистку від пилу та сірки.

Комбінат “Запоріжсталь” з робочою поїздку відвідав голова Запорізької області

Кожна агломашина оснащена датчиками контролю викидів, що в онлайн-режимі показують ефективність роботи газоочисного устаткування. Система онлайн-моніторингу дозволяє контролювати роботу фільтрів і дає можливість оперативного управління процесом очищення.

На підприємстві встановлена двоступенева система газоочищення: 24 тисячі фільтрів, що постійно оновлюються протягом року. На сьогодні показники викидів у повітря становлять від 4 до 25 мг. на куб.м. (при нормі – 50 мг. на куб.м.).

На діагностику і обслуговування газоочисних систем всіх шести агломашин комбінат щорічно спрямовує понад 42 млн гривень. А загалом на установку газоочисних систем агломашин №1-6 виділили понад 1,2 млрд. гривень.

Під час спілкування з гендиректором Віталій Боговін озвучив Олександру Мироненку припущення, що закидають користувачі у соціальних мережах. Мовляв, під час останнього візиту Президента Володимира Зеленського до Запоріжжя, «Запоріжсталь» знизила об’єми виробництва, щоб у цей день було менше викидів.

У відповідь на це промисловці продемонстрували реальні архівні данні та графіки добового виробництва за 19 серпень, які підтверджують: виробництво не знижувалося.

— Я бачив ці знімки чистого неба та читав ті припущення. Ми виробництва не знижували. У нас були в роботі чотири печі, всі шість агломераційних машин і мартен. У нас робота відбувалася згідно графіка, плавка відбувалася у звичайному режимі, — зазначив Олександр Мироненко.

Комбінат “Запоріжсталь” з робочою поїздку відвідав голова Запорізької області

 

«Продовжуємо екомодернізацію, незважаючи на кризу»

Більш детально в агломераційному цеху генеральний директор зупинився на реальних заходах, що на підприємстві впроваджують для зменшення обсягу викидів.

Зараз на підприємстві реалізується проєкт з будівництва газоочисних систем на хвостових частинах аглофабрики. Він є логічним продовженням її екологічної модернізації.

Принцип роботи нових газоочисних установок агломераційних машин будується на двоступеневому очищенні газів. Це рішення є найсучаснішим та найефективнішим. 95% газоочисних систем, встановлених на металургійних підприємствах Китаю, США та Європи, обладнані саме такими фільтрами.

До будівництва залучили техніку для великовузлового складання — кран вантажопідйомністю 400 тонн. За його допомогою робітники монтують попередньо укрупнені металоконструкції.

У проект будівництва нової фільтраційної установки для хвостових частин агломашин комбінат «Запоріжсталь» інвестував 232 мільйони гривень. Нова установка дозволить в півтора рази збільшити обєм очищенного повітря та поліпшити умови праці рабітників.

— Цей проект дійсно масштабний. Ми почали його реалізовувати наприкінці літа, плануємо завершити наприкінці року, і зможемо ввести в експлуатацію наступного року. Це дозволить знизити річні викиди на 3% від загального об’єму, — підкреслив Олександр Мироненко. — Зі свого боку ми виконуємо свої обв’язки зі зменшення викидів. Єдине, що ми хочемо — це щоб для всіх підприємств діяли однакові правила. Ми зі свого боку готові до підписання меморандуму з обласною владою, де ми чітко пропишемо всі ті заходи, що дозволять нам у перспективі за 7 років знизити викиди ще більш суттєво.

Віталій Боговін зазначив, що робота комбінату у плані екологічної модернізації дійсно масштабна.

— Ми побачили сьогодні, що підприємство за свої гроші робить все, щоб зменшити свій вплив на навколишнє середовище в регіоні. Тут все дуже масштабно відбувається задля того, щоб модернізувати старе виробництво і поліпшити якість повітря в Запоріжжі, — зазначив Віталій Боговін.

Голова області також підкреслив, що обов’язково планує відвідати й інші великі промислові підприємства, щоб мати повну картину та зрозуміти, чи є у них бажання та реальні дії задля покращення екологічної ситуації.

Читайте також: Темпам і якістю будівництва можна позаздрити: які сучасні проєкти реалізували на «Запоріжсталі»

Фото Олександра Прилепи


Комментарии читателей