Індустріалка - новини Запоріжжя

Головні, Запоріжжя, Здоров'я, Коронавірус, Україна
Год спустя: как изменилась Запорожская область после первого случая коронавируса
Поделиться

Год назад наша страна начала борьбу с новым вирусом 

3 марта в Украине зафиксировали первый случай заболевания коронавирусной инфекцией. Как писала «Индустриалка», первым заболевшим считается житель Черновцов. Болезнь у него проявилась после возвращения из Италии, где он путешествовал с женой. С того момента жизнь украинцев, как и всего мира, кардинально изменилась.

Терехов Роман

— Минулий рік, без перебільшення можна назвати роком випробовування людства коронавірусною хворобою, — рассказал «Индустриалке» главный санитарный врач Запорожской области Роман Терехов. — У березні 2020 року ВООЗ оголосила пандемію COVID-19 і до теперішнього часу медична галузь працює в режимі стримування, активної боротьби та впровадження методів ефективної профілактики коронавірусної інфекції. Мікроскопічний вірус в короткий термін змусив переосмислити світогляд мільйонів мешканців нашої планети. Звичайно, людство і раніше стикалася з серйозними загрозами, пов’язаними з поширенням небезпечних інфекційних захворювань, але пандемія COVID-19, ймовірно вперше в історії докорінно змінила ритм і правила життя сучасного світоустрою.

Безумовно, пандемія внесла свої корективи в життя кожного українця, змусивши цінувати ті прості радощі, яких нас позбавили карантинні обмеження. Разом з тим, у мене є велика надія, що загальна проблема навчила нас уважніше ставитися до свого здоров’я та здоров’я близьких, бути дисциплінованим, цінувати тих, хто поруч.

Вирус распространялся довольно быстро и уже через три недели после появления ковида в Украине первые случаи зафиксировали в Запорожье. На 25 марта в нашем городе было подтверждено четыре случая коронавирусной инфекции — все больные вернулись из Египта и Куршавеля.

— Я чітко пам’ятаю, коли перші випадки захворюваності на гостру респіраторну хворобу, спричинену короновірусом 2019-nCoV, почали реєструватись на території Запорізької області, — отметил Роман Терехов. — Це сталося 24 березня 2020, коли у двох мешканців Запоріжжя було підтверджено COVID-19. З того часу ми працюємо в божевільному ритмі, адже практично з самого початку пандемії очолюваний мною Запорізький обласний лабораторний центр, що називається, без розкачки, включився в процес боротьби з інфекцією. Ми з колегами чітко усвідомлювали, що зіткнулися з абсолютно новою хворобою і зволікання в роботі може поставити під загрозу життя і здоров’я тисяч жителів нашого регіону!

В связи с распространением коронавируса, в Украине 11 марта 2020 года ввели карантин.

Терехов Роман

-Після введення карантину та прогнозування динаміки росту захворюваності, було прийняте рішення стосовно мобілізації всіх резервів лабораторного центру, — говорит Роман Терехов. — Так, вже на перших етапах поширення коронавірусної інфекції було модернізовано вірусологічну лабораторію, збільшено штат її співробітників та придбано нове спеціалізоване обладнання для проведення тестування на гостру респіраторну хворобу COVID-19 методом ПЛР. Таким чином за рік було пройдено великий та складний шлях від поодиноких ПЛР-досліджень до потужності у 3000 ПЛР-досліджень на добу.

На сегодняшний день, 4 марта, в Запорожской области коронавирусная инфекция была выявлена у 70 тыс. 247 человек. За время пандемии в нашем регионе от осложнений коронавируса умерли 1 тыс. 184 пациента. Только за последние сутки ковид подтвердился у 180 человек.

— На сьогоднішній день ситуація із захворюваністю на коронавірусну інфекцію на території нашого регіону залишається складною, — подчеркнул Роман Терехов. — Разом з тим, за безпосередньої участі фахівців лабораторного центру на території Запорізької області розпочато вакцинацію від COVID-19. Щеплення вже отримали 237 осіб і найближчим часом планується вакцинувати визначені цільові групи населення в порядку черговості. Користуючись нагодою, вкотре хочу нагадати про необхідність дотримання встановлених протиепідемічних вимог та побажати всім міцного здоров’я!

Напомним, в Запорожье начали прививочную кампанию от коронавируса.

Читайте также: Как жительница Запорожья переболела коронавирусом

Фото Александра Прилепы


Комментарии читателей