Индустриалка - новости Запорожья

Главные, Запорожье, Культура, Фоторепортаж
Гімн України у виконанні акторів театру Франка - Острів Хортиця вітає українців з Днем Незалежності
Поделиться

На Хортиці виконали маловідому «козацьку» версію державного гімну

До 30-річчя Незалежності України на офіційному Youtube-каналі Національного заповідника Хортиця з’явилася маловідома версія державного гімну.

Виконавцями гімну виступили актори Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка. Локацію для зйомок обрали легендарний острів Хортиця.

На думки авторів ідеї, саме це місце української сили ідеально підходить для виконання козацького гімну.

— За основу ми взяли Гімн України, з версією якого знайомі не всі. У Вікіпедії за запитом «Ще не вмерла Україна» ви побачите незвичний варіант гімну у виконанні ансамблю аутентичного українського співу «Божичі», там є і слова, і аудіозапис. Часто його називають козацькою версією. Його також можна знайти у виконанні «Хореї Козацької». Ідея запису у виконанні акторів театру Франко належить Сусанні Карпенко, відомій постаті у традиційній українській музиці. Я ж запропонувала зробити зйомки саме на Хортиці. В цьому гімні саме мелодія створює особливий настрій під час прослуховування. Дуже енергійна та життєдайна. Чим більше ми будемо генерувати український контент, тим більше ми підсилюватиме українську культуру і тим сильнішими ми будемо, — розповіла кураторка культурних проєктів Вероніка Селега.

Фільмування кліпу на Хортиці тривало просто неба лише один день. На думку головного хормейстера театру ім. І. Франка Сусанни Карпенко, це ще одне підтвердження, що великий острів посередині Дніпра є справжнім місцем сили. Всі учасники запису були сповнені енергії та бажання створити дійсно щось незвичайне та патріотичне на честь ювілею Незалежності держави.

— Я вперше потрапила на острів Хортиця. Містичне місце, абсолютне місце сили! Все склалося так, як не буває. Там точно щось є. Я це бачила особисто і бачила по акторах. Вони набралися натхнення, енергії, сили і ходили щасливими. Цей варіант гімну ми вивчили разом з гуртом «Божичі». Ми одразу помітили, що мелодія дуже цікава та незвична. Починаєш співати і відчуваєш потужний стовп енергії. В цій пісні закладено більше ніж ми чуємо. Це своєрідний альтернативний гімн, народний, і він мені дуже давно до вподоби. Тридцята річниця Незалежності — чудова нагода для того, аби зробити не тільки професійний аудіозапис, але і відзняти відео. І острів Хортиця — ідеальна локація для такого матеріалу, козацького гімну, — впевнена Сусанна Карпенко.

Кліп, знятий на Хортиці, невимовно захоплює. Наразі кожен може послухати гімн та подивитися кліп.

Нагадаємо, цього року Національний заповідник «Хортиця» увійшов до списку державної програми «Велика реставрація». У рамках програми реконструюють музей історії запорізького козацтва, пагорб Єдності біля музею і «Козацьке коло».

Метінвест долучився до проєкту з самому початку та забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції перетворень, згідно з якою наразі триває будівництво.

На сторінці у Facebook Олександр Мироненко привітав запоріжців з Днем Незалежності і також опублікував відеокліп, знятий на Хортиці.

«Друзі, з чим у вас асоціюється Україна? Для мене – це особлива українська душа, потужна енергія, захоплююча природа, сталева воля, степові простори – всього не перелічити. Навдивовижу усе це поєднується у головному символі Запорізького краю – нашій Хортиці #ТамДеМиСильні . Звідси починається подорож у історію, до витоків української ідентичності.
Хочу поділитися з вами тим, що мене самого приємно вразило. Ідеальне виконання козацької версії українського гімну на Хортицьких схилах.
З головним святом Незалежної України, друзі!», — написав Олександр Мироненко на своїй сторінці.

Читайте також: Проєкт відродження запорізької Хортиці презентували на фестивалі в КиєвіКомментарии читателей