Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Фоторепортаж
Фахівці комбінату “Запоріжсталь” запропонували власні проекти з екологічної модернізації виробництва
Поделиться

На комбінаті “Запоріжсталь” впроваджують проекти  з охорони навколишнього середовища

ПАТ “Запоріжсталь” інвестує мільярди в екологічну модернізацію виробництва. Аби не допустити аварій та додаткового навантаження на навколишнє середовище на комбінаті суворо стежать за дотриманням технології, проводять постійний моніторинг роботи виробничих агрегатів, забезпечують своєчасне та якісне обслуговування обладнання, правильне поводження з відходами.
А також на підприємстві проводять конкурс з охорони навколишнього середовища. Його головна мета — сприяти зацікавленню працівників у покращенні та вдосконаленні роботи з охорони навколишнього середовища та екологічної модернізації.
На комбінаті “Запоріжсталь” підвели підсумки першого етапу конкурсу. Переможців визначили у трьох номінаціях.
В номінації “Кращий підрозділ з охорони водного басейну” став обтискний цех завдяки двом ідеям старшого майстра з ремонту енергообладнання Андрія Сурова та енергетика цеху Сергія Савенка.
В номінації “Кращий підрозділ з охорони повітряного басейну” переміг цех холодної прокатки № 1. Ідею запропонував майстер з ремонту вентиляційного обладнання Іван Кірєєв та його колеги з енергослужби цеху.
Кращим підрозділом з поводження з відходами став цех шлакопереробки. Авторами ініціативи виступили начальник дільниці Олександр Павлов та спеціалісти цеху.

В обжимному цеху Андрій Суров та Сергій Савенко запропонували перевести охолодження роликів рольганга № 7 з технічної води на освітлену воду, взяту з оборотного циклу.

Фахівці комбінату “Запоріжсталь” запропонували власні проекти з екологічної модернізації виробництва

Це дозволило зекономити технічну воду, яку використовує цех. Друга ідея співробітників полягала у доочищенні води від нафтопродуктів, що виключає можливе потрапляння нафтопродуктів у водопровідні мережі комбінату.

Фахівці комбінату “Запоріжсталь” запропонували власні проекти з екологічної модернізації виробництва
— У нас є обладнання, яке охолоджується водою. В основному, воду для цього ми брали з Дніпра. Але в цеху є своя насосна станція оборотного циклу і цю воду можна повторно використовувати у виробництві. Ми порахували, що її потужностей вистачить. І тому деяке обладнання ми перевели на охолодження від трубопроводу, який йде від насосної станції, — розповідає Андрій Суров. — Я вважаю, що такі заходи, які можна зробити власними силами і які не вимагають великих затрат, необхідні, бо вони сприяють охороні навколишнього середовища, а це надзвичайно важливо у наш час.

старший майстр з ремонту енергообладнання обжимного цеху комбінату "Запоріжсталь" Андрій Суров
Іван Кірєєв та його колеги з енергослужби ЦХП № 1 підвели стиснене повітря до ревізійних люків газоочисної установки для проведення превентивної продувки фільтрів під час проведення техобслуговування.

Фахівці комбінату “Запоріжсталь” запропонували власні проекти з екологічної модернізації виробництва

Втілена ініціатива дозволила збільшити строк експлуатації рукавних фільтрів газоочисної установки НТА-4 з 12 до 16 місяців.  На розробку та впровадження знадобилось біля півроку.

Фахівці комбінату “Запоріжсталь” запропонували власні проекти з екологічної модернізації виробництва
— Наша ініціатива дозволяє більш комплексно та повно проводити превентивний огляд фільтрів для їхньої своєчасної заміни та забезпечення стабільної роботи газоочисного обладнання, — розповідає Іван Кірєєв. — Також цей проект має ефект для навколишнього середовища – ми завжди працювали в нормативних параметрах, але зараз покращили їх. Я вважаю, що цей конкурс стимулює працівників до підвищення культури виробництва. А комбінат реалізує такі проекти для забезпечення стабільної роботи обладнання та мотивації працівників.

майстер з ремонту вентиляційного обладнання ЦХП № 1 комбінату "Запоріжсталь" Іван Кірєєв
Комбінат “Запоріжсталь” з 2012 року направив на екомодернізацію понад 15 млрд грн. Це дозволило підприємству значно скоротити навантаження на навколишнє середовище та повністю реконструювати аглодомениний та прокатний переділи.

Читайте також: На комбінаті “Запоріжсталь” провели діагностику роботи газоочисток


Комментарии читателей