Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Фоторепортаж
Екскурсія на «Запоріжсталь» допомогла студентам визначитися з майбутнім місцем роботи - фото
Поделиться

На комбінаті «Запоріжсталь» побували студенти Запорізького металургійного коледжу ЗНУ

На комбінаті «Запоріжсталь» провели пізнавальну екскурсію для студентів-механіків Запорізького металургійного коледжу ЗНУ.

Запоріжсталь

Знайомство з підприємством для студентів почалося з відвідин мартенівського цеху. Там вони на власні очі побачили, як виплавляється і розливається сталь.

Але основним етапом екскурсії було відвідування цехів гарячої прокатки — обжимного і цеху гарячої прокатки тонкого листа. А керував екскурсійною групою професійний інженер-технолог відділу гарячої прокатки технічного управління ПАТ “Запоріжсталь” Денис Кибенко. У обжимному цеху він показав студентам процес перетворення злитка з рідкого металу в товсту сталеву заготовку — сляб. А в цеху гарячого прокату тонкого листа студенти побачили, як з цієї заготовки зробити гарячекатаний рулон.

Запоріжсталь

Так як на екскурсії були студенти механічних професій, то екскурсовод робив акцент не тільки на технологіях виробництва, а й розповідав про механічне обладнання, яке використовують на комбінаті.

Запоріжсталь

— Оскільки до нас на екскурсію прийшли майбутні механіки, то я звертав їхню увагу не тільки на технології виробництва, а й на металургійне обладнання. Зокрема на редуктори, шестерні, підшипники. Хоч обладнання і складне, але студенти виявляють до нього неабияку цікавість. І їх можна зрозуміти, адже вони побачили не звичайні картинки у підручниках, а справжній процес виробництва. Приємно, що студенти, які сьогодні до нас завітали, добре обізнані зі своєї дисципліни. Через це мені хотілося їм розповісти більше цікавих фактів, аби під час екскурсії вони отримали додаткові знання, — розповів інженер-технолог відділу гарячої прокатки технічного управління ПАТ “Запоріжсталь” Денис Кибенко.

Запоріжсталь

Екскурсія допомогла зрозуміти, на якому підприємстві хочеться працювати

За словами студентів, вони ще ніколи не бачили таких великих підприємств. Але найбільше їх вразило те, що комбінат відкритий для майбутніх металургів. Адже саме на таких екскурсіях студенти можуть відволіктися від нудних лекцій і побачити, що таке справжня металургія.

Запоріжсталь

Мене дуже вразив мартенівський цех. Сподобався сам процес виплавки сталі, а також приголомшили великі масштаби виробництва. Я вважаю, що такі екскурсії допомагають нам, студентам, ближче познайомитися з професією, яку ми обрали, і зрозуміти, чи правильний вибір ми зробили. Мені дуже сподобалася екскурсія, і я вирішив, що два роки тому обрав правильну професію, — поділився враженнями студент другого курсу Запорізького металургійного коледжу Ян Кушніренко.

А деякі студенти були настільки вражені комбінатом, що тепер мріють працювати на «Запоріжсталі» після отримання диплому.

— Я побував на такому великому підприємстві вперше. Найбільше мені сподобався обжимний цех. Адже саме там можна побачити, як рідкий метал набуває форми і стає товстою пластиною, з якою потім можна працювати. Коли я вступав на навчання до коледжу, то саме так і уявляв собі виробництво, мріяв бути металургом. І я радий, що мої уявлення справдилися. Сьогодні я навіть визначився з місцем роботи. Хочу працювати на “Запоріжсталі”. Це єдине підприємство, де я був, де мене гарно прийняли і де працюють справжні професіонали, — розповів студент другого курсу Богдан Миленький.

Запоріжсталь

Читайте також: Генеральний директор «Запоріжсталі» розповів, що робити металургам, якщо їхню працю замінять роботи

Фото автораКомментарии читателей