Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Культура, Україна
Дружина Президента України відзначила Хортицю, як приклад безбар'єрності
Поделиться

Культура може ставати безбар’єрною — й Хортиця це доводить

Наступного року в Україні має бути ще більше здобутків у створенні безбар’єрного середовища у сфері культури. Таку думку висловила дружина Президента Олена Зеленська у Фейсбуці, підбиваючи підсумки 2021 року. Нагадаємо, що 14 квітня уряд схвалив Національну стратегію безбар’єрного простору, ініційовану Оленою Зеленською. Й створив Раду для контролю і моніторингу виконання цієї стратегії.

«Відвідати музей, концерт, кінотеатр, прочитати книжку – думаю, очевидно, що ці нематеріальні цінності мають бути доступними для всіх українців. Незалежно від того, скільки їм років і в якому вони фізичному стані, мають маленьку дитину у візочку чи проблеми із зором або слухом», — відмітила Олена Зеленська.

Одним з гарних прикладів безбар’єрності Олена Зеленська відзначила Національний заповідник «Хортиця».

«Із червня острів Хортиця – перший у країні безбар’єрний туристичний об’єкт,, створений із турботою та повагою до потреб кожної людини. Тамтешні маршрути комфортні, незалежно від того, йдете ви на підборах, за руку з дитиною чи користуєтеся кріслом колісним», — написала про Хортицю, зокрема, про пагорб Єдності, дружина Президента.

Хортиця

Олена Зеленнська також нагадала, що у грудні відчинив двері оновлений Музей Пінзеля у Львові. Та привела ще декілька прикладів того, як культура може ставати безбар’єрною.

«Наступного року їх буде більше. І може бути ще більше, якщо ви до цього долучитеся, створюючи свої безбар’єрні історії, які надихають».

Нагадаємо, що Національний заповідник «Хортиця» став переможцем головної туристичної премії країни “Ukraine Tourism Awards 2021” у  номінації “Доступний туризм. Безбар`єрна культура”.

Як писала «Индустриалка», в рамках конкурсу «Хортиця — втілення мрій» для тварин на острові зробили зимову годівницю, а поруч встановили відеокамеру, за допомогою якої можна онлайн спостерігати, наприклад, за оленями та козулями. Для цього потрібно зайти на офіційний сайт Національного заповідника «Хортиця» у розділ «Вебкамери».

Читайте також: Запорожские биологи определили по следам, кто гулял по Хортице.


Комментарии читателей