Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
Доменний цех "Запоріжсталі" відзначає 88-му річницю
Поделиться

Доменний цех «Запоріжсталі» славиться виробничими рекордами та досягненнями

16 листопада 2021 року доменний цех ПАТ «Запоріжсталь» святкує 88-му річницю з моменту заснування. Саме цього дня 1933 року на доменній печі №1 обсягом 960 м³, яка була на той час найбільшою в Україні, видали першу плавку чавуну. Цей день увійшов до історії ще й як день народження комбінату «Запоріжсталь».

Доменники комбінату славляться виробничими рекордами та досягненнями. Ще 88 років тому доменні печі «Запоріжсталі» були найпотужнішими в Україні. Обсяг доменної печі № 3 тоді становив 1300 м³, що на 10% більше за найбільші печі США. Продуктивність агрегату в перший рік експлуатації довели до 1 тис. 455 тонн чавуну на добу. Саме на доменній печі №3 запоріжсталівці встановили світовий рекорд продуктивності – 1 тис. 650 тонн чавуну. Рекорд протримався лише 2 дні, і вже 3 травня 1949 року доменники «Запоріжсталі» видали 1 тис. 750 тонн чавуну, а 25 травня добова виплавка сягнула 1 тис. 975 тонн, тим самим перекривши її проєктну потужність.

З того часу пройшов не один десяток років, а традиції лідерства та прагнення найкращих показників збереглися у запоріжсталівців і сьогодні. Наприклад, продуктивність доменних печей у жовтні цього року склала 2,19 тонн/м³/добу.

цех

Працюють екологічно

Доменний цех «Запоріжсталі» працює не лише в напрямку виробничої продуктивності, а й у напрямку зменшення екологічного навантаження на довкілля. У цеху модернізували 3 з 4 доменних печей та аспіраційних систем, які забезпечують ефективне очищення від пилу.

Цього року аспіраційні установки ливарного двору та шихтоподачі доменної печі № 4 отримали абсолютно новий комплект фільтрувальних елементів – на аспіраціях встановлено понад 5 тис. 600 фільтрувальних рукавів.

Безперервна модернізація

Невід’ємною частиною роботи колективу доменного цеху, де вони системно досягають рекордно високих показників — є також операційні поліпшення. Співробітники системно працюють над підвищенням продуктивності доменних печей та якості чавуну, економію паливно-енергетичних ресурсів та покращенням інших показників ефективності.

Цього року понад 18 млн доларів економічного ефекту — близько 65% від загального ефекту комбінату — досяг колектив доменного цеху своєю ініціативною та відповідальною роботою завдяки професіоналізму та високій майстерності кожного працівника.

Крім того, доменники беруть активну участь у системі подання пропозицій. Від початку року співробітники цеху подали 62 пропозиції, 48 з яких прийняли до реалізації.

Усі трудові рекорди та досягнення цеху — заслуга колективу, працівників, які невпинно працюють кожну робочу зміну. Так, за своєчасну видачу чавуну та надійну роботу доменних печей відповідають колективи доменників під керівництвом старших змінних майстрів доменних печей Сергія Москальова, Миколи Воєводіна, Василя Острівного та Олександра Ніколаєва.

цех

— Доменники — люди особливі. Тільки сильним духом і працьовитим може скоритися могутня домна. Тільки працюючи в команді, можна випустити якісний чавун і досягти хороших виробничих показників. Наш колектив славиться своєю згуртованістю та взаємовиручкою. Традиції єдності ми проносимо рік у рік і передаємо з покоління до покоління. У цьому є секрет нашої успішної роботи. Дякую колективу за результативну роботу та відданість нашій гарячій професії. Зі святом, доменники! — привітав начальник доменного цеху ПАТ «Запоріжсталь» Сергій Сафонов.

Нагадаємо, що цими вихідними у Запоріжжі відзначили 88-му річницю ПАТ «Запоріжсталь». З цього приводу для запоріжців влаштували грандіозний концерт.

Читайте також: Генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» привітав співробітників підприємства у прямому ефірі


Комментарии читателей