Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Фоторепортаж
До Запоріжжя з’їхалися професійні зварювальники та вогнетривники — фото
Поделиться

У Запоріжжі обирають переможців конкурсу WorldSkills Ukraine

У Запоріжжі проходить фінал престижного конкурсу WorldSkills Ukraine. Це масштабні змагання з робітничих професій, що проводяться серед студентів та молодих працівників від 18 до 22 років. Вперше конкурс WorldSkills Ukraine провели у 2016 році. З того часу він став невід’ємною частиною української системи освіти та молодіжного життя.

Фінал конкурсу WorldSkills Ukraine проходить з 29 вересня до 13 жовтня на п’яти локаціях: у Запоріжжі, Дніпрі, Маріуполі, Києві і смт Глеваха. Сьогодні фінальні змагання стартували у нашому місті. Вони триватимуть протягом двох днів на базі Запорізького політехнічного центру професійно-технічної освіти.

WorldSkills Ukraine

Проведення заходів такого формату надзвичайно важливе для молоді. Адже саме тут вони можуть показати свої навички і майстерність. А щоб талановитих представників робітничих професій було більше, треба їх заохочувати ще у школі.

— У промисловому Запоріжжі великий вибір робітничих професій та підприємств, куди запрошують таких працівників. І тому дуже показово, що такі важливі конкурси, як WorldSkills Ukraine, проходять саме у нашому місті — центрі металургії та машинобудування. Я вважаю, що не тільки в Запоріжжі, а й в усій Україні треба популяризувати робітничі професії. На мою думку, для цього треба десь з 7 класу впроваджувати хоча б мінімальну підготовку або тестування для широкого кола учнів. Так діти можуть зрозуміти, чи є у них хист до робітничих професій та почнуть готуватися до вступу у технічний навчальний заклад, — зазначив перший заступник голови Запорізької облради Єгор Семенков.

Протягом п’яти років проведення конкурсу підтримує Група Метінвест. Представники компанії вважають, що саме на таких висококласних заходах можна зламати стереотипи і уявлення про робітничі професії.

— Мета нашого заходу, перш за все, профорієнтаційна. Ми показуємо, що представники таких професій, як будівельник, зварювальник, машиніст, дуже потрібні. А бізнес, у свою чергу, готовий надавати їм робочі місця. Також ми задаємо гарну планку закладам освіти. Окрім проведення конкурсів ми паралельно займаємося професійними стандартами, які затверджуємо разом з Міністерством освіти і науки, профільними організаціями роботодавців, профспілками. В цих стандартах ми прописуємо, чому і на якому обладнанні навчальні заклади мають навчати своїх студентів. А якість своєї освіти вони якраз можуть продемонструвати на таких конкурсах.

Але однією з найголовніших задач WorldSkills Ukraine є руйнування стереотипів. Адже про такі професії, як, наприклад, зварювальник, думають як про брудну невдячну роботу, де треба носити на собі балони і шланги. А ми показуємо, що це вже давно затребувана професія, де люди працюють на сучасному обладнанні. Найкращих учасників WorldSkills Ukraine ми запрошуємо на роботу, бо на змаганнях вони задають високу планку. Такі професіонали завжди будуть в ціні, — розповів директор департаменту по взаємодії з громадськими організаціями компанії Метінвест Михайло Цуркан.

На конкурсі були присутні і представники запорізьких металургійних підприємств. Вони відзначають, що саме в молодих професійних кадрах бачать розвиток промисловості.

— Промисловість не втрачає своєї важливості і значимості для української економіки. Це одна з галузей, яка, не дивлячись на кризу та інші прояви нестабільності, розвивається і живе. А якщо розвивається галузь — це значить, що ростуть і міцніють люди, які в ній працюють, тому що одне без іншого неможливо. Якраз такий розвиток і перспективи ми пропонуємо молоді та створюємо відкриті платформи, на яких майбутні професіонали можуть спробувати себе, позмагатися і відкрити для себе професію, — зазначив генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Олександр Мироненко.

Єдиний на всю Україну

У Запоріжжі змагаються учасники з трьох направлень: кладка цегли, зварювальні роботи, експлуатація та обслуговування залізничного транспорту. За звання кращого у своїй професії боряться більше 20 учасників з усієї України, які перед цим здобули перемогу у регіональних етапах конкурсу. Сьогодні пройшли змагання вогнетривників та першої групи зварювальників.

Найбільше людей взяли участь у зварювальних роботах. За певний відрізок часу їм треба зварити виріб за схемою. Переможця буде обирати компетентне журі, у складі якого — профільні фахівці, представники бізнесу, промислових підприємств та департаменту освіти. Вони оцінять професійну майстерність учасників та чітке і правильне виконання алгоритму робіт.

А ось у змаганнях з кладки цегли у фіналі WorldSkills Ukraine взяв участь лише один хлопець. Це випускник Білоцерківського вищого професійного училища будівництва та сервісу Семен Прозоровський. Він став найкращим на регіональному етапі змагань і єдиним фіналістом з кладки цегли. До Запоріжжя хлопець приїхав аби довести, що його рівень підготовки може претендувати на звання найкращого в країні.

— На фінальному етапі конкурсу мені треба було зробити арку з шамотної цегли без розчину. Це завдання не складне, але раніше я його ніде не виконував. Я знав як це робити лише згідно теорії, своїми руками таку арку я ще не клав. Результатом роботи я задоволений, все вийшло гарно. Випробувати свої сили в конкурсі я вирішив не просто так. У майбутньому я бачу себе саме в цій професії, тому хочу розвивати свої навички та, якщо вдасться, отримати вищу спеціальність, — розповів фіналіст WorldSkills Ukraine, випускник Білоцерківського вищого професійного училища будівництва та сервісу Семен Прозоровський.

Завтра свої сили у фіналі спробують учасники з експлуатації та обслуговування залізничного транспорту, а також друга група зварювальників.

Раніше «Индустриалка» повідомляла, що Група Метінвест братиме участь у підвищенні якості освіти та створюватиме робочі місця для молоді. Компанія стала одним із підписантів Українського Пакту заради молоді-2025. Підписанти документа зобов’язалися до 2025 року створити 20 тис. місць для стажування і роботи молоді, організувати 1 тис. партнерств між бізнесом і навчальними закладами. Крім того, планується створити Всеукраїнську менторську платформу, щоб допомогти молодим людям, особливо із вразливих категорій, побудувати кар’єру.

Читайте також: 400 студентів пройдуть практику на «Запоріжсталі»

Фото автора і Олександра ПрилепиКомментарии читателей