Індустріалка - новини Запоріжжя

Видео, Запоріжжя, Культура
До Всесвітнього дня вишиванки в Запоріжжі зняли зворушливі відео
Поделиться

Вишиванки одягають люди різних професій

У народі існує повір’я, що вишиванка – не лише елемент одягу, а й оберіг від усього злого. Сьогодні українські вишиванки одягають військові, залізничники, медики, рятувальники, кухарі та люди інших професій. Їхня щоденна праця наближає Україну до перемоги.

Саме про це до Всесвітнього дня вишиванки FILM.UA Group спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України зняли емоційне відео. Воно про символічне значення вишиванки у житті, де шлях до перемоги – це щоденна робота мільйонів людей. «Її нитка міцно зшиває нас – сильних, непереможних і вільних».

Запорізькі рятувальники теж випустили відео до Дня вишиванки, в якому поєднується патріотизм та героїзм.

Звичайно, цей день традиційно не обходять й представники культури Запоріжжя. Деякі з них теж зняли відео.

До Всесвітнього дня вишиванки Запорізька обласна філармонія презентувала прем’єру пісні «Ой у лузі червона калина». Автором ідеї стала генеральний директор філармонії, заслужений працівник культури України Ірина Конарева.

Як повідомили у філармонії, твір обрали невипадково, адже саме ця композиція під час війни стала символом єдності, незламності нації, її гордого духу та багатої душі. Гімн січових стрільців у виконанні професійних музикантів з різних колективів філармонії звучить дуже гарно.

Нагадаємо, що британський рок-гурт Pink Floyd вперше за 28 років випустив новий трек і він присвячений Україні. Для створення відео легенди року взяли запис із кліпу, в якому лідер гурту «Бумбокс», музикант Андрій Хливнюк співає саме пісню «Ой у лузі червона калина». Ще три версії цієї пісні дивіться тут.

Театр юного глядача (Театр молоді) підготував відео «Одягни вишиванку». Кадри війні чергуються с видами улюбленого багатьма запоріжцями театру та його співаючими акторами. Задум і постановка — заслуженого артиста України Юрия Драненко, який теж співає у відео.

Актори Театру молоді виконують сучасну пісню Олега Винника «Вишиванка», яку він презентував до Дня незалежності у 2018 році. Бонус — згадаймо у День вишиванки й оригінал.

Нагадаємо, що День вишиванки відмічають у третій четвер травня. Цього року він прийшовся на 19 травня.

«Індустріалка» писала, що у День вишиванки запоріжців запрошують взяти участь у патріотичному флешмобі.

Як минулого року відзначали День вишиванки на площі Маяковського, можна згадати тут. А до пандемії ковіду цей день у Запоріжжі широко відмічали парадом вишиванок, в якому приймали участь сотні людей.

Читайте також: 19 травня стартує аукціон NFT-картин «Аватари для України» на підтримку захисників нашої країни.

Читайте наші новини на сайті zprz.city


Комментарии читателей