Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Культура, Події, Україна
До переліку пошкоджених на війні українських об’єктів культурної спадщини додався ще один - у Запоріжжі
Поделиться

До переліку пошкоджень об’єктів культурної спадщини, на жаль, додаються нові епізоди

Міністерство культури та інформаційної політики продовжує фіксувати воєнні злочини росіян проти культурної спадщини. Як повідомляється на сторінці міністерства у «Фейсбук», по останнім даним задокументовано 242 епізоди.
Злочини проти культурної спадщини

До переліку пошкоджень об’єктів культурної спадщини постійно додаються нові епізоди. У тому числі й у Запорізькій області. «Індустріалка» писала,  що у нашій області постраждало вже п’ять об’єктів культурної спадщини. І ось нещодавно іх стало шість. 21 квітня ворожими ракетами обстріляно острів Хортиця в Запоріжжі. До війни музей на острові відновлювали в межах програми «Велика реставрація». Це знакове місце для кожного українця, осередок козацтва, про це нагадали у МКІП.

А також закликали фіксувати злочини рф на національній платформі: culturecrimes.mkip.gov.ua. При цьому необхідно пам’ятати про особисту безпеку – вона на першому місці. Всі зібрані матеріали будуть використані як докази для кримінальних проваджень проти російських злочинців.

У МКІП також повідомили, що на Київщині пошкоджена будівля початку ХХ ст. – Макарівська публічна бібліотека. На Харківщині через обстріли пошкоджено старовинний Будинок вчителя 1925 року та ще, на жаль, багато історичних пам’яток.

Залишаються складнощі з отриманням інформації про руйнування з тимчасово окупованих територій та зон активних бойових дій. Але дані все ж надходять від українців. Міністерство, у свою чергу, все верифікує й систематизує.

Нагадаємо, руйнування об’єктів культурної спадщини – це воєнний злочин за Гаазькою конвенцією 1954 року.

Як писала «Індустріалка», дуже важливо, особливо зараз, заявляти про Україну на великих світових форумах. Саме таким арт-форумом є найпрестижніша у світі виставка сучасного мистецтва Венеційська бієнале, яка 23 квітня відкрилась в Італії. Там презентували офіційний Національний павільйон України з виставкою Павла Макова «Фонтан виснаження. Acqua Аlta». А також відкрили виставку української художниці Жанни Кадирової «Паляниця» й експозицію «Це Україна: Захищаючи свободу» PinchukArtCentre.

Читайте також: Як виглядає війна в Україні очима художників із різних країн — фото.

Читайте наші новини на сайті zprz.city


Комментарии читателей