Індустріалка - новини Запоріжжя

Головні, Запоріжжя, Фоторепортаж
До Дня козацтва на Хортиці планують завершити перший етап реконструкції — фото
Поделиться

14 жовтня на Хортиці завершать реконструкцію пагорбу Єдності та оглядового майданчика на даху Музею історії запорізького козацтва

Наразі на Хортиці будівельники вийшли на фінальний етап робіт на кургані Єдності та завершують реконструкцію фасаду Музею історії запорізького козацтва. Ці роботи обіцяють закінчити до 14 жовтня, коли у Запоріжжя будуть святкувати День визволення міста, День українського козацтва та День захисника України.

Нагадаємо, цього року Національний заповідник «Хортиця» потрапив до списку державної програми «Велика реставрація». Це стало поштовхом до перетворення острову на цікавий та доступний для кожного туристичний культурний простір.

Представник проєктного офісу Валерій Шевченко розповів, що задля того, щоб забезпечити доступність на острові, на підйомі на пагорб Єдності зараз облаштовують спеціальні поручні.

Валерий Шевченко

— Згідно нормативів, буде 3 рівня поручнів — звичайний, для людей похилого віку — на рівні 900 мм, для дітей — на рівні 700 мм, і поручень для людей з інвалідністю, які пересуваються на візочках — на рівні 500 мм. Таким чином це буде зручно для кожного та безпечно, — зазначив Валерій Шевченко. — Загалом, сьогодні у нас на завершальному етапі знаходяться роботи з будівництва кургану, а також ми закінчуємо прокладання дренажної систему. І плануємо 14 жовтня повністю об’єкт кургану завершити. Також плануємо закінчити капремонт доріг і тротуарів, буде зроблена і нова пішохідна доріжка від «Козацького кола» до Січі. Також встановимо дорожні знаки і виконаємо розмітку.

Роботи ведуться і біля музею і у самій будівлі. Алі ці роботи будуть продовжені і після 14 жовтня — це вже другий етап реконструкції.

— У музеї у нас теж роботи просуваються, — розповів Валерій Шевченко. — На сьогодні ми залили повністю фундамент у внутрішньому дворику під металоконструкції, залили підлогу у новій прибудові, а також продовжуємо роботи з благоустрою та монтажу плитки на оглядовому майданчику. Загалом на 90% завершена фасадна частина музею, на 100% — покрівля на адміністративній будівлі, на 50% — покрівля на оглядовому майданчику, встановлення системи зливової каналізації — на 100%, благоустрій території музею — на 70%.

Як повідомляла «Индустриалка», ще один сюрприз для запоріжців — встановлення арт-об’єкту. 7-метрова інсталяція прикрасить оновлений оглядовий майданчик на пагорбі Єдності.

Після закінчення реконструкції на Хортиці, на пагорбі біля Музею історії запорозького козацтва також буде демонструватися неймовірне лазерне шоу.

Зазначимо, на острові Хортиця вперше в новітній історії застосували практику партнерства держави з бізнесом. Група Метінвест стала партнером проєкту розвитку заповідника. Метінвест долучився до проєкту з самого початку та забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції перетворень, згідно з якою наразі триває будівництво.

Допомога острову від запорізького підприємства має системний характер. І цьогорічна реконструкція — це не перший проєкт Метінвесту, який компанія реалізує на Хортиці. До цього на Хортиці за кошти комбінату «Запоріжсталь» відбудували Запорізьку Січ.

Читайте також: Оновлене Козацьке коло — простір, якого давно чекала ХортицяКомментарии читателей