Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Фоторепортаж
Для відпочинку військових запорізькі волонтери зроблять гриль-зону
Поделиться

Гриль-зону волонтери зроблять у Запорізькому військовому госпіталі біля відремонтованого приміщення

Відновлення будівлі, яка не використовувалася 20 років, йде рекордними темпами. З початком війни на сході України, здається, були розмови про те, що з часом приміщення можна було б відремонтувати, але до ремонту справа так і не дійшла.

госпіталь ремонт

З початком активної фази війни, коли Запорізький госпіталь став прифронтовим, а кількість поранених бійців значно виросла, питання реконструкції старої будівлі постало дуже гостро.

Ініціатором масштабного оновлення став начальник госпіталю Віктор Писанко, який вже, на жаль, покинув свою посаду.

госпіталь ремонт

Кошти на маштабний ремонт занедбаної будівлі збирали, як то кажуть, “с миру по нитке”.  70% — це волонтерська допомога, решта — кошти з міського бюджету.

госпіталь ремонт

— Раніше тут було інфекційне відділення, а будуть палати для наших хлопців, — розповідає координатор будівельно-ремонтних робіт Кирило Корніленков.

У госпіталі Кирило працював вантажником, а от у мирному житті був підприємцем. Побачивши, що при проведенні реконструкції відсутній нормальний проектний менеджмент, він зайнявся координацією усього процесу.

Корніленков Кирило

 — Ремонт приміщення площею 300 квадратних метрів зробили за шість тижнів, — каже Кирило Корніленков. — Залишили тільки стіни. Решту все замінили — дах, вікна, підлогу, двері, каналізацію, водопостачання, електромережі, сантехніку, кахель. Тобто ремонт зроблений повністю.

госпіталь ремонт

За словами Кирила, дуже допомагали будівельні компанії — “Буд Еко”, “Епіцентр”. Вони надавали безкоштовно матеріали або людей.

— 80 процентів робіт тут виконано абсолютно безкоштовно,  — підкреслює Кирило. — За якісні кваліфіковані роботи ми платили — покрівельникам, спеціалістам, які монтували систему опалення. Але вони отримували процентів 20 від ринкової вартості таких робіт. Багато хлопців, до речі, використовували свій бензин, щоб доїхати сюди.

Гарно буде не тільки в середині приміщення, а й біля нього.

госпіталь ремонт

— Робимо гриль-зону, де хлопці змогли б ввечері відпочити, — ділиться планами Кирило Корніленков. — Поставимо два столи, плиткою викладемо площадку.

Окремої уваги заслуговують настінні розписи з патріотичними малюнками та надписами, які прикрасили приміщення зі сторони вулиці.

госпіталь розписи

Розписами закрили вікна — мінімізували таким чином дію, не дай Боже, вибухової хвилі, щоб осколки не травмували пацієнтів госпіталю.

Мурали намалювали волонтери-художники, які раніше  прикрасили центральний корпус госпіталю.

госпіталь розписи

Ремонтні роботи в приміщенні майже закінчені, залишилося дещо доробити і є надія, що вже на початку наступного тижня сюди почнуть заселяти поранених бійців.

госпіталь розписи

Я не думав, що буде такий відгук у людей, — каже Кирило. — Але реально всі об’єдналися! Я підрахував: загалом ідею відновлення занедбаної будівлі підтримали 500 людей. Давали від 50 до 200000 гривень за раз — коштами, матеріалами.

госпіталь ремонт

Мені, наприклад, дзвонила з Болівії колишня жителька Запоріжжя, яка вийшла заміж і переїхала за чоловіком. Сказала, що хоче здонатити на якусь конкретну допомогу 200-300 доларів. Кошти також надходили з Німеччини, США.

Була просто неймовірна підтримка, ми усім дуже дякуємо!

Фото Олександра Прилепи

Читайте також: У Запоріжжі усі фонтани поки що запускати не будуть

Читайте наші новини на сайті  zprz. city.Комментарии читателей