Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Культура
Для поранених бійців у військовому шпиталі влаштували унікальний концерт
Поделиться

У Запорізькому військовому шпиталі сучасні кобзарі зіграли для бійців «Ой у лузі червона калина» ті інші революційні пісні

Четверо музикантів показали, як могла б виглядати сучасна пісня в історичній традиції й влаштували концерт для поранених бійців, які зараз перебувають на лікуванні у військовому шпиталі.

Ой у лузі червона калина

Музикант Юрій Фединський народився у Сполучених Штатах, а наразі мешкає в селі Крячківка на Полтавщині. Сюди чоловіка привела любов до музичної традиції предків. Тут він заснував кобзарський цех, де виготовляє кобзи та бандури. Музику пращурів вивчав по платівкам, нині вважає, що час для кобзарства настав.

— Це спеціально підібраний – революційний – репертуар, — повідомив про концерт Юрій Фединський. — До нього зокрема ввійшла пісня «Ой у лузі червона калина», яку можна зараз вважати найвідомішою українською піснею у світі. Кобзарський репертуар трохи відрізняється. Загалом, концерт сучасних кобзарів у військовому шпиталі – унікальна річ.

Разом з Юрієм Фединським до шпиталю приїхали його учні та однодумці. Виконали не тільки козацький репертуар, а й сучасні пісні, які також можна віднести до кобзарства. Також на концерті можна було почути авторську лірику під акомпанемент бандури та гітари.

Це не перший такий захід для військових. Учасники впевнені, саме такі концерти допомагають пораненим воїнам відродити бойовий дух та швидше одужати. Про це повідомили на сайті Запорізької міської ради.

Як писала «Індустріалка», британський рок-гурт Pink Floyd вперше за 28 років випустив новий трек і він присвячений Україні. Для створення відео легенди року взяли запис із кліпу, в якому лідер гурту «Бумбокс», музикант Андрій Хливнюк співає пісню «Ой у лузі червона калина» на Софійській площі в Києві. Також можна побачити документальні кадри того, що відбувається в Україні, зокрема, евакуацію мелітопольців. Ще три версії пісні «Ой у лузі червона калина» дивіться тут.

Нагадаємо, що син засновника легендарного британського гурту The Beatles Джона Леннона Джуліан Леннон уперше виконав одну з найвідоміших пісень свого батька — «Imagine». Це сталося в рамках кампанії Stand Up Ukraine.

«Індустріалка» писала, що Арсен Мірзоян презентував емоційну пісню «Моя країна».


Комментарии читателей