Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
Для батьків відкрито телеграм-канал з іграми, вправами й порадами
Поделиться

Батьки можуть скористатися Telegram-каналом «Підтримай дитину», який розробили педагоги та дитячі психологи

Ігри, вправи і поради, щоб як підтримати малят у складні часи розміщені у Telegram-канал «Підтримай дитину» для батьків і педагогів, які прагнуть зменшити вплив війни на психіку дітей.

«Підтримай дитину»

Головна мета проєкту – забезпечення психологічної підтримки для дітей, а також залучення до активної допомоги батьків і педагогів. Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України. За його підтримки канал створили педагоги та дитячі психологи.

Ігри, вправи, завдання, аудіоказки, словесні ігри, завдання для артикуляційної гімнастики тощо  публікуються щоденно. Вони доступні для використання при наявності мобільного телефону та навіть нестабільного інтернету. Це допомагає вимушено переміщеним родинам користуватися матеріалами без перешкод. Варто зазначити, що частина матеріалів розроблена чи адаптована для дітей з особливими освітніми потребами.

Крім цього, на каналі почали розміщувати короткі заняття з англійської мови, казки та колискові. А ранок починається з руханки від підписників.

Засновники каналу підтримують діалог із користувачами в коментарях, відповідають на запитання щодо психологічної підтримки та проводять онлайн-трансляції відповідей на найбільш поширені запитання.

Канал повністю безкоштовний. Всі матеріали доступні для використання. Його засновники не розповсюджують жодних платних підписок, платних тренінгів, курсів. Й попереджають — якщо ви зустріли такі зі згадуванням каналу «Підтримай дитину», то знайте, що це фейк.

Гра «Смуга перешкод»

Наприклад, одна з сьогоднішніх публікацій — як організувати для дитини гру «Смуга перешкод».

Цю гру дуже полюбляє малеча. Продумайте та влаштуйте для свого малюка «смугу перешкод». У приміщенні Ви можете використовувати: стільці, табуретки, коробки різних розмірів, тактильні килимки, ємності з водою, ємності з крупою, подушки, шматки тканини або одяг та інше. Якщо у Вас є можливість влаштувати таку смугу на вулиці, то можливості ще збільшуються: пісок, камінці, трава, палички, драбина та інше. Розташуйте обрані предмети у доступному просторі.

Критично оцініть, чи немає потенційно небезпечних предметів. Не залишайте дитину на самоті на цій «смузі». Пройдіть цю смугу разом зі своєю дитиною. Хваліть її за кожний успіх. На фініші разом відсвяткуйте перемогу! Можна вигадати якусь нагороду (це не обов’язково смаколики, може бути і пам’ятне фото, зроблена вами медаль або інше).

Цю гру можна використовувати для дітей, які вже почали повзати та старших, а також для дітей з ооп, в т.ч. тих, хто має труднощі з мобільністю. У такому випадку обирайте перешкоди, які ваша дитина може здолати та, за потреби, надайте допомогу.

Про проєкт психологічної підтримки «Поруч», який запустили Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) разом із Міністерством освіти і науки України, Українським інститутом когнітивно-поведінкової терапії та Всеукраїнським громадським центром «Волонтер», читайте за тут.

Також читайте поради Міністерство охорони здоров’я України: як пережити кризу та зберегти спокій.

І ще поради психологів, як впоратись зі стресом під час війни — читайте за посиланням. А також — як хоча б трохи виспатися під час війни.

Як писала «Індустріалка», у Запоріжжі люди можуть отримати допомогу у кваліфікованих психологів служби екстреної психологічної допомоги «Телефон Довіри». Як туди звернутись — читайте тут.

Читайте також: В Україні запустили проєкт “Час поговорити”, створений для психологічної та соціальної підтримки один одного.

Читайте наші новини на сайті  zprz. city.


Комментарии читателей