Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Здоровье
Деякі запорізькі лікарні можуть залишитися без фінансування
Поделиться

Лікарні, які не будуть обладнані пандусами, залишаться без фінансування

За державними будівельними нормами до 1 січні 2021 року кожен медзаклад повинен бути обладнаний пандусами та іншими елементами, аби люди з інвалідністю та маломобільні групи населення мали безперешкодний доступ до них. Національна служба здоров’я України наполягає, щоб усі медичні заклади відповідали цим вимогам. В іншому випадку їх залишать без фінансування.

«З першого квітня 2020 року НСЗ України підписувала такі договори і там були такі вимоги. І деякі заклади просто в електронному варіанті ставили відміточку, що їх будівлі відповідають вимогам, — розповіла лікарка Валентина Юрків. — На сьогодні НСЗУ звітує, що всі медичні заклади, які уклали договори, на 83% відповідають таким вимогами. Але насправді це дуже завищений відсоток, такого немає.

Усі медичні заклади до кінця 2020 року мають надали копію документів з висновком експерта, що такі будівлі відповідають всім нормам. В іншому випадку – лікарні можуть залишитись без фінансування, каже лікарка Валентина Юрків.

— Якщо немає, то з першого січня НСЗУ не буде укладати договори з такими медичними закладами. Це на сьогодні єдине джерело фінансування. НСЗУ може накласти або штраф, або подати в суд і такий медичний заклад має відшкодувати всю ту суму, яку НСЗУ фінансувала в цей заклад, — зазначила Валентина Юрків.

Читайте також: У Запоріжжі розгорнуть госпіталі для хворих на COVID-19


Комментарии читателей