Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Здоровье, Фоторепортаж
День донора: запоріжець здає кров вже більше 15 років
Поделиться

На комбінаті «Запоріжсталь» пройшов перший в цьому році день донора

Традиційний День донора пройшов сьогодні на комбінаті «Запоріжсталь». Він зібрав в оздоровчому центрі управління залізничного транспорту десятки запоріжсталівців. Прийшли як досвідчені донори, так і новачки, щоб поділитися кров’ю з запоріжцями, які потрапили в біду.

день донора

Слюсар-ремонтник цеху холодної прокатки №1 Валерій Сазонов здає кров уже 15 років, має звання «почесний донор».

— Якось довелося сусідові кров здавати, потім дружині, знайомі зверталися. А потім почав здавати регулярно. Всім тим, хто потребує, я завжди готовий прийти на допомогу. Не тільки на комбінаті здаю кров, але і сам ходжу на станцію переливання крові. Звичайно, готуюся до цього: кілька днів перед здачею на їм смаженого, солоного, молочні продукти, яйця. Сама здача крові мені легко дається. Після цього відчуваю підйом, приплив сил, — поділився Валерій Сазонов.

Валерий Сазонов

Як розповіла фельдшер Наталія Берегова, здають кров донори після обстеження, потім вона видається в лікувальні установи за потребою.

Наталья Береговая

Нагадаємо, щоб збільшити кількість забору якісних доз крові, на виїзних днях донора почали використовувати додаткове обладнання. Тепер на місці можна не тільки дізнатися групу крові і рівень холестерину, але й отримати дані печінкових проб.

день донора

— Зазвичай у День донора на «Запоріжсталі» кров здають близько ста людей. Це 45 літрів донорської крові. Її зберігають у банку Запорізької обласної станції переливання крові, звідки вона передається в лікарні міста, — розповіла Наталія Берегова. — Доза крові це, як правило, 450 мілілітрів. Але її не переливають людині в тому ж вигляді, а використовують компоненти. Одна доза донорської крові може допомогти двом людям.

Читайте також: На базі запорізького онкодиспансеру відкрили новий діагностичний центр — фото

Фото автора


Комментарии читателей