Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
Де в Запорізькій області працюють органи реєстрації актів цивільного стану
Поделиться

В шести населених пунктах регіону можна зареєструвати народження чи смерть

Отримати свідоцтво про народження дітей на окупованих територіях можна тільки в деяких населених пунктах. Також це можливо зробити в обласному центрі. Аналогічна ситуація з реєстрацію смертей.

Через активні бойові дії чи окупацію у деяких населених пунктах, зокрема Мелітополі, припинили роботу відділи державної реєстрації актів цивільного стану. Але діти продовжують народжуватися, як і деякі мешканці вмирати, тож питання отримання свідоцтва є актуальним. Як пояснили в Запорізькій обласній військовій адміністрації, під час воєнного стану зареєструвати факт народження чи смерті можна у будь-якому працюючому відділі ДРАЦС. На сьогодні вони діють у Кам’янці-Дніпровській, Якимівці, Токмаку, Веселому, Вільнянську і Запоріжжі.

Особливості реєстрації народження

Якщо йдеться про реєстрацію народження, то для цього у відділ ДРАЦС необхідно надати паперове медичне свідоцтво про  народження (форма № 103/о, затверджена МОЗ). Цей документ видається медичним закладом, де приймаються пологи. Якщо немає можливості його заповнити, то працівник пологового має виписати довідку довільної форми у двох примірниках без проставлення печатки. Там має бути вказані: найменування надавача медичних послуг; прізвище, ім’я, по батькові  медичного працівника; прізвище, ім’я, по батькові жінки; дата та місце (за інформацією, що надається жінкою, яка народила дитину, у разі коли місце видачі довідки не збігається з фактичним місцем народження) народження,  стать новонародженого; назва населеного пункту, в якому видана довідка; підпис медичного працівника; дати видачі довідки.

Підтверджують факт народження дитини поза закладом охорони здоров’я на період дії воєнного стану на території України, крім випадків вказаних вище, надавачі медичної допомоги. Для цього лікар зі спеціальністю «Акушерство і гінекологія», «Неонатологія», «Педіатрія», «Терапія», «Загальна практика — сімейна медицина» заповнює Медичне свідоцтво про народження після огляду жінки, яка народила дитину, та дитини. Умова — наявність у первинно-обліковій медичній документації жінки відомостей, що підтверджують факт вагітності такої жінки.

Особливості реєстрації смерті

Як і факт народження, факт смерті на період дії воєнного стану можна у будь-якому відділі державної реєстрації актів цивільного стану, який  працює незалежно від місця смерті чи проживання померлої особи.

Окрім заяви, необхідно подати: документ встановленої форми про смерть, виданий закладом охорони здоров’я або судово-медичною установою; рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час чи про оголошення її померлою; паспорт громадянина України (паспортний документ іноземця, особи без громадянства за наявності).

У випадку якщо смерть настала на тимчасово-окупованій території або в районі активних бойових дій, де отримати медичне свідоцтво про смерть неможливо, рекомендується скласти колективний акт про настання смерті, за можливості зберегти фотодокази настання смерті особи та звернутися до суду (за місцем знаходження заявника) про встановлення відповідного юридичного факту. Така справа розглядається судом невідкладно з моменту надходження відповідної заяви. За результатами розгляду заяви суд постановляє рішення про встановлення факту смерті особи із зазначенням відомостей про дату та місце народження, про дату та місце смерті особи.

Після проведення запису орган реєстрації актів цивільного стану видає заявнику свідоцтво про смерть та довідку для одержання допомоги на поховання.

Читайте також: У Запоріжжі доступні ліки можна отримати і по паперовому рецепту

Читайте наші новини на сайті  zprz. city


Комментарии читателей