Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Здоров'я, Коронавірус
Де у Запорізькій області можно зробити вакцинацію від COVID-19
Поделиться

У кого підійшов термін зробити друге щеплення чи зробити бустерну дозу — може звернутися до пунктів вакцинації у Запорізькій області

Війна війною, а люди продовжують хворіти на COVID-19, а дехто й помирає від цієї хворобі. На війні ж особливо не час хворіти.

Як повідомляє Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України, у на COVID-19 у нашій області продовжує хворіти  9414 людей. З них 304 захворіло за останню добу. Також за добу одужало 1033  хворих, померли — 7.

COVID-19

Протягом березня, як повідомляє Запорізька обласна військова адміністрація, наша область регулярно входить до п’ятірки лідерів із найвищою захворюваністю COVID-19. В Запорізькій області спостерігається відносна стабілізація епідситуації з коронавірусної хвороби, що насамперед пов’язано зі зниженням звернень за медичною допомогою та відповідно обстеженням цих хворих.

На даний час щеплення припинені на деяких територіях області, де є небезпечна військова обстановка. На територіях, де немає воєнних дій, робота пунктів щеплень продовжується.

Щодня (крім вихідних) в області працює від 16 до 22 пунктів щеплення та один Центр вакцинації. Щодня проводиться до 200 щеплень.

Працюють такі пункти щеплення:

 • ЦПМСД №№ 1,2,4,5,6,9,10 м. Запоріжжя,
 • ТОВ «Асістант — Сервіс» м.Запоріжжя,
 • ТОВ «Вітацентр» м.Запоріжжя,
 • Запорізька обласна клінічна лікарня,
 • ТОВ «Мотор-Січ» м.Запоріжжя,
 • Якимівський центр первинної медико-санітарної допомоги (далі – ЦПМСД),
 • Приазовський ЦПМСД,
 • ТОВ «Медлайф» м. Мелітополь,
 • ЦПМСД м. Мелітополь,
 • МЦ «Авіцена» м. Мелітополь,
 • ЦПМСД м. Бердянськ,
 • ЦПМСД м.Енергодар,
 • Біленьківський ЦПМСД,
 • Вільнянська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування,
 • Новомиколаївський ЦПМСД,
 • Вознесенівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини (АЗПСМ).

Центр вакцинації працює в Бердянську, повідомляє ЗОВА.

У кого вже підійшов термін зробити друге щеплення чи зробити бустерну дозу — зверніться до пунктів вакцинації.

Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ нагадує

Лабораторією Запорізького ОЦКПХ МОЗ цілодобово на бюджетній основі здійснюються лабораторні дослідження на COVID-19 методом ПЛР та ІФА. Крім того, лабораторні дослідження на COVID-19 (ПЛР та ІФА) також проводять інші медичні установи та приватні лабораторії.

Звертаємо увагу, що лабораторному обстеженню на COVID-19 безкоштовно підлягають хворі з підозрою на коронавірусну інфекцію, хворі на пневмонії та тяжкі гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ), а також хворі з будь-якими симптомами ГРВІ. Тому при появі симптомів ГРВІ зателефонуйте своєму сімейному лікарю, який направить на лабораторне обстеження та призначить відповідне лікування.

Якщо температура підвищиться вище 38 градусів та з’являться сухий кашель, утруднене дихання або ядуха – негайно викликайте «швидку» допомогу.

Нагадуємо, що найбільш ефективним заходом профілактики є вакцинація. Інші заходи профілактики–дотримання карантинних обмежень, користування засобами індивідуального захисту, дотримання соціальної дистанції та гігієни рук. Не забувайте носити захисні маски у магазинах, аптеках та інших громадських містах.

А тим, хто відчуває стрес від щойно пережитої чи поточної важкої кризової події потрібна психологічна допомога. «Індустріалка» писала, що у Запоріжжі люди можуть її отримати у кваліфікованих психологів служби екстреної психологічної допомоги «Телефон Довіри». Як туди звернутись — читайте тут.

А ще у Запоріжжі маленьких біженців чекає незвичайний психолог — з собакою.

Також читайте поради Міністерство охорони здоров’я України: як пережити кризу та зберегти спокій.

І ще поради психологів, як запоріжцям впоратись зі стресом під час війни — читайте за посиланням.

Читайте також: В Україні стартував проєкт психологічної підтримки «Поруч».

Читайте наші новини на сайті  zprz. city.


Комментарии читателей