Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Экономика
Чому найбільші запорізькі підприємства відмовилися від податкових канікул
Поделиться

Запорізькі підприємства Групи Метінвест перерахували до бюджетів усіх рівнів понад 700 млн гривень податків

Як відомо, під час карантину Верховна Рада прийняла ряд законодавчих ініціатив, у тому числі відправила бізнес на податкові канікули. В цей час певні групи підприємств звільняються від сплати окремих видів податків і податків в цілому.

Група Метінвест, усвідомлюючи свою відповідальність перед містами, в яких розташовані її підприємства, раніше вирішила відмовитися від податкових канікул.

Метінвест, генеральний директор ПАТ "Запоріжсталь" Олександр Мироненко

— Великий бізнес — один із небагатьох бізнесів, який залишився працювати в нашій країні під час карантину, — зазначив генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Олександр Мироненко. — І може здійснювати стабільні податкові відрахування до бюджетів усіх рівнів, щоб забезпечувати наших жителів усім необхідним. Тому Група Метінвест, до якої входять «Запоріжсталь», «Запоріжкокс», «Запоріжвогнетрив» і Запорізький ливарно-механічний завод, прийняла рішення відмовитися від податкових канікул. Ми перерахували понад 700 мільйонів гривень до бюджетів усіх рівнів. У тому числі близько 202 мільйонів гривень до міського та обласного бюджетів, щоб ми могли допомагати рідному місту, нашій області функціонувати й забезпечувати всі необхідні платежі для бюджетників.

Цікаво, як, попри кризу в галузі та наслідки пандемії, обсяг відрахувань до місцевих бюджетів Запорізького регіону вдалося зберегти на рівні 2019 року? Шляхом ефективної роботи, спрямованої на зниження операційних витрат, реалізації програм енергоощадження та ефективного використання виробничих ресурсів. Це дозволило не знижувати рівень зарплати співробітників запорізьких підприємств Метінвесту і, відповідно, відрахування податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску, податку на землю.

До речі, за даними незалежного міжнародного дослідження привабливості бренду роботодавця RandstadEmployerBrandResearch, Україна-2020, Групу Метінвест визнали найпривабливішим роботодавцем у галузі металообробки та гірничодобувної промисловості України.

Сказано

Єгор Семенков, перший заступник голови Запорізької обласної ради:

— «Запоріжсталь», «Запорожкокс», «Запорожогнеупор», ЗЛМЗ завжди були надійним страховим полісом обласного бюджету. Під час пандемії COVID-19 підприємства не збилися з курсу стабільної роботи і розвитку. Звичайно, ми переживали за наших металургів, які навіть під час піку захворюваності в Україні виходили в зміну і виконували планові виробничі показники. Ми ще раз переконалися, що персонал наших металургійних підприємств отримав гарантію безпечної роботи. А грамотно організована робота допоміжних служб — доставка людей на підприємства, медичний контроль, забезпечення засобами противірусного захисту — дала свої результати. Крім того, наші металурги — народ загартований. Не даремно підприємства виділяють кошти на оздоровлення своїх співробітників. Їх імунітет дозволив забезпечити стабільну роботу і безперебійні надходження до бюджету. Тому ми вдячні запоріжсталівцям, коксохімікам, вогнетривникам, ливарникам за те, що вистояли самі і допомогли вистояти усій області. Адже завдяки праці металургів у бюджеті області і усієї країни акумулюються кошти для виплат пенсій, соціальних допомог і, головне — для зарплат нашим медикам. Щиро бажаю металургам не зменшувати оборотів!

Олександр Голтвенко, заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації:

— В нашій області близько 126 великих підприємств. І в період карантину їх робота особливо важлива. На цих підприємствах працюють понад 136 тисяч співробітників, які, не дивлячись на карантин, продовжували отримувати зарплату. Хотілося б підкреслити, що великі підприємства Запорізької області на сьогоднішній день платять одну з найбільших середніх заробітних плат в Україні. Середня заробітна плата по великих підприємствах області — 10-14 тис. грн.

А обсяг коштів, які підприємства сплатили до бюджетів усіх рівнів, тільки за перший квартал 2020 року склав близько 2,6 млрд грн. За рахунок цих грошей наші громади і держава можуть виплачувати зарплати співробітникам соціальної сфери, медикам, які стоять на передовій у боротьбі з коронавірусом, продовжувати великі інфраструктурні проекти. Зокрема, програма «Велике будівництво», розгорнута в тому числі і у нас в області, фінансується за рахунок податків, які платять наші підприємства.

Звичайно, податкові канікули позначаються на відрахуваннях до бюджетів, але більшість наших великих підприємств не скористалися ними.

Читайте також: Співробітників запорізького підприємства нагородили за організацію робочого простору.

Світлана ОЛІЙНИК, Антоніна ФРОЛОВА


Комментарии читателей