Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
Чому молоді варто обирати технічні спеціальності та йти працювати на промислові підприємства
Поделиться

Робота на промислових підприємствах — це цікаво та перспективно

У Запоріжжі відбувся круглий стіл “Молодь та індустрія 4.0”, на засіданні якого обговорили шляхи повернення привабливості технічних професій серед молоді. До нього долучилися представники влади, бізнесу та навчальних закладів.

молоді

Зазначимо, що повернення престижу технічних професій надзвичайно важливе для Запорізької області, адже у регіону надзвичайно великий виробничий потенціал. На сьогодні в області працює більше 2 тис. промислових підприємств, і їм вкрай необхідні молоді амбіційні спеціалісти. Тому великий бізнес разом із навчальними закладами проводить масштабну профорієнтаційну роботу з молоддю, аби довести майбутнім студентам, що технічні спеціальності — надзвичайно перспективний напрямок.

Досвідом проведення профорієнтаційних програм та заохочення до працевлаштування під час круглого столу поділився начальник відділу кадрів Запорізького ливарно-механічного заводу Олег Шпиковський.

На сьогодні ми можемо виокремити дві причини, чому молодь не хоче йти навчатися на технічні спеціальності. По-перше, молодь не уявляє, скільки можливостей для реалізації власного потенціалу відкривають саме такі професії. По-друге, — застаріла матеріально-технічна база навчальних закладів. Для того, щоб популяризувати технічні спеціальності, Група Метінвест як на регіональному, так і на національному рівні реалізує комплексну програму з популяризації виробничих професій. Зокрема, активно підтримує проведення конкурсу WorldSkills Ukraine, в якому беруть участь учні середніх навчальних закладів та молоді працівники підприємств. Нещодавно ми також провели крутий профорієнтаційний захід для школярів Steel Tok. Він представляє собою великий майданчик, на якому розташовані гейміфіковані локації, де діти можуть “відчути професію”. Особливий фурор викликав симулятор тепловоза, де діти могли спробувати себе в ролі машиніста. Я вважаю, що такий захід дуже важливий, бо він ламає стереотипи про робітничі професії і дає зрозуміти молоді, що багато виробничих процесів автоматизовані, а на підприємствах працює сучасне обладнання, — зазначив Олег Шпиковський.

молоді

Подібні заходи Метінвесту мають системний та масштабний характер. Наприклад, Всеукраїнський конкурс WorldSkills Ukraine проводиться з 2016 року. За цей час він став невід’ємною частиною запорізької системи освіти та студентського життя, адже саме на цьому конкурсі учасники можуть показати свої навички і майстерність, презентувати себе можливим роботодавцям.

Також дуже популярним серед запорізьких студентів є чемпіонат M.Student Champ. Його учасники вирішують реальні виробничі завдання, а також створюють нові ідеї та пропозиції для вдосконалення технологічних процесів. Практичні навички для своєї майбутньої професії студенти можуть отримати, побувавши на підприємствах Метінвесту. Зараз якраз триває набір на участь у змаганні — подати заявку до участі можна за посиланням.

Також підприємства Групи Метінвест реалізують масштабну стипендіальну програму для підтримки талановитих студентів технічних спеціальностей. Перші стипендії Метінвесту почали виплачувати у 2019 році після підписання Групою Метінвест та запорізькими вишами Меморандуму про співпрацю. Їх студенти отримують кожного семестру після складання сесій. Якщо студент старанно працює протягом кожного семестру, то стипендія йому точно забезпечена. У 2021 році на виплати стипендій найкращим запорізьким студентам та учням училищ компанія Метінвест направив близько 3,2 млн гривень.

Як розповідає начальник відділу кадрів Запорізького ливарно-механічного заводу Олег Шпиковський, підприємства Метінвесту практикують супровід молоді від їхнього вступу на технічну спеціальність до працевлаштування та успішної адаптації на робочому місці.

Ми активно співпрацюємо з середніми та вищими навчальними закладами. До себе на підприємство ми беремо студентів для проходження виробничої практики. Окрім необхідного досвіду, практиканти отримують оплату за свою працю. Якщо практикант гарно зарекомендував себе, показав як здібний та вмілий працівник, то ми пропонуємо йому працевлаштування. І навіть після того, коли випускник навчального закладу отримав роботу, підприємство його не “кидає напризволяще”. У нас діє програма адаптації, коли молодого працівника супроводжують адаптери — молоді досвідчені робітники та керівники молодіжної організації. Протягом року вони супроводжують новачків, знайомлячи їх з виробничими процесами та відповідаючи на всі питання, які у них виникають. Окрім цього, у тих, для кого підприємство Метінвесту стало першим офіційним місцем роботи, є можливість заробити матеріальне заохочення. Після того, як вони відпрацювали рік та показали себе як відповідальні та здібні працівники, їм виплачується премія у 400 доларів, — розповів Олег Шпиковський.

Раніше «Индустриалка» писала, що на запорізьких підприємствах Метінвесту триває програма “Молоді лідери”, в рамках якої працівники розробляють проєкти для підвищення ефективності виробництва. Зараз учасники, які пройшли початкові тестування, об’єдналися в команди та почали роботу над своїми проєктами. Розробники ідей, які покажуть найкращий ефект, зможуть впровадити свої ініціативи, отримати грошову винагороду та найголовніше — заявити про себе та потрапити до кадрового резерву.

Читайте також: Жителям Запорізької області розповіли, як отримати престижну роботу

Фото автора


Комментарии читателей