Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
Чи вистачить зерна мешканцям окупованих територій Пологівщини
Поделиться

Бойові дії та російська окупація завдали чималих збитків району Запорізької області

У Пологівському районі Запорізької області зберігається складна ситуація через окупацію російськими військами значної території. Через постійні ворожі обстріли суттєво ускладнюється функціонування підприємств комунальної сфери, страждає стабільність телефонного та інтернет-зв’язку.

Як повідомили у Запорізькій обласній військовій адміністрації, в аграрному секторі Пологівщини відбулися суттєві зміни. Це пов’язано з активним бойовими діями та загальною ситуацією на тимчасово непідконтрольній території. Через зазнані збитки та втрати, економічна ситуація в районі погіршилася. Однак, як зазначають фахівці, зібраного зерна буде достатньо для підтримання стабільної ситуації.

— Попри складнощі, нам потрібно знайти способи збору та збереження врожаю, який ми будемо мати цього року. Також потрібно відпрацювати питання захисту прав фермерських господарств. Економічна та логістична складова дуже важливі, однак першочерговим є гарантування безпеки мешканців району, — зазначив очільник Пологівської райдержадміністрації Артур Крупський.

Своєю чергою представники ДСНС повідомили, що через активні бойові дії на території Пологівського району ворог завдав значних руйнувань та спричинив пожеж. Передусім постраждала цивільна інфраструктури та сільськогосподарські виробництва. Рятувальники продовжують виконувати свої завдання на території усього району — як на підконтрольних Україні, так і на тимчасово окупованих росіянами територіях. Мешканців району рятувальники закликали дотримуватися безпеки, особливо звернути увагу на мінну та пожежну небезпеки.

— Ми маємо фіксувати усі руйнування цивільної інфраструктури та земельні збитки. Робити це одразу, коли з’являється така можливість. Відкриваючи кримінальні провадження щодо факту руйнування, протиправної поведінки та взагалі військових злочинів ворога, ми підвищуємо можливість подальшого відшкодування збитків, завданих країною-агресором, — зазначив Артур Крупський.

Також мешканцям тимчасово окупованих територій Запорізької області нагадали, що попри зміну процедур, всі мешканці регіону отримують необхідні свідоцтва відповідно до законодавства України. Передусім атестати й дипломи про освіту отримають усі цьогорічні випускники. Свідоцтва про народження мешканці окупованих територій мають змогу оформити в електронному вигляді у разі, якщо органи реєстрації не працюють. Паперовий екземпляр документа можна отримати при виїзді на більш безпечні території Запорізької області.

Як повідомляла «Індустріалка», ворог продовжує обстрілювати Пологівський район. Внаслідок чого за добу там сталося дев’ять пожеж. Внаслідок ворожих обстрілів в Оріхові горів цех з виготовлення хліба.

Нагадаємо, минулого тижня у період з 16 по 19 червня 2022 збройні сили країни-агресора вчергове здійснили обстріли міст Гуляйполе, Оріхів, Пологи, сіл Мала Токмачка, Інженерне, Новоданилівка, Юльївка, селищ Залізничне та Степногірськ.

Читайте також: Зруйновані вулиці, розтрощені будинки та пошкоджені автівки — наслідки ворожих обстрілів у Запорізькій області

 

 


Комментарии читателей