Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Культура, Свiт, Україна
Чи прийматиме Україна конкурс "Євробачення-2023"
Поделиться

Конкурс «Євробачення-2023» не дозволили проводити в Україні

Традиційно конкурс «Євробачення» проходить у країні, яка перемогла торік. Переможцем цьогорічного конкурсу став український гурт Kalush Orchestra з піснею «Стефанія». У зв’язку з цим, «Євробачення-2023» мало би пройти в Україні.

Однак, однієї перемоги для проведення конкурсу в тій чи іншій країні недостатньо. Аби проводити його, країна має гарантувати безпечні умови і для інших країн-учасників, і для глядачів. Рішення надавати дозвіл на проведення чи ні приймає Європейський мовний союз, який є організатором конкурсу.

Проаналізувавши безпекову ситуацію в Україні, Європейський мовний союз не дав дозволу проводити «Євробачення-2023» в Україні. Причина — відсутність безпечних умов проведення конкурсу. Про це повідомили на офіційному сайті Європейського мовного союзу.

— Конкурс «Євробачення» — одна з найскладніших телевізійних постановок у світі з тисячами людей, які працюють над його проведенням та які відвідують захід, а також 12 місяцями підготовки. Зважаючи на об’єктивний аналіз, референтна група та керівна рада ЄМС (Європейський мовний союз — прим. автора) з глибоким розчаруванням дійшла висновку, що, враховуючи поточні обставини, гарантії безпеки та умови, необхідні для того, щоб мовити, організувати пісенний конкурс «Євробачення» відповідно до правил ЄМС UA.Суспільне (суспільний мовник, який займається організацією конкурсу в Україні — прим. автора) не може. ЄМС хотів би подякувати UA.Суспільне за їхню щиру співпрацю та відданість вивченню всіх сценаріїв протягом кількох тижнів після перемоги Kalush Orchestra 14 травня в Турині та поділитися своїм сумом і розчаруванням стосовно того, що конкурс наступного року не може бути проведений в Україні, — йдеться в офіційній заяві Європейського мовного союзу.

Тепер ЄМС буде вести переговори стосовно проведення «Євробачення» з Великою Британією, оскільки цьогоріч представник цієї країни зайняв друге місце в конкурсі. Пріоритетним питанням у цих переговорах стане можливість відображення того, що саме Україна була переможцем «Євробачення-2022».

Україна оскаржуватиме рішення ЄМС

На рішення не проводити «Євробачення-2023» в Україні вже відреагувало Міністерство культури та інформаційної політики України. У відомстві зазначають, що це рішення будуть оскаржувати.

— Україна не згодна з характером прийняття такого рішення – коли нас поставили перед фактом без обговорень можливостей інших варіантів. Та вважає, що має всі підстави на проведення подальших перемовин та знаходження спільного рішення, яке буде задовольняти всі сторони. Ми чесно виграли Євробачення — 2022 та виконали наразі всі умови в зазначені терміни щодо процесу погодження його проведення в Україні — надали відповіді та гарантії по безпекових нормах та можливі місця проведення конкурсу.

Проведення Євробачення — 2023 в Україні — це потужний сигнал для всього світу, що він підтримує Україну зараз. Ми будемо вимагати змінити це рішення, тому що вважаємо, що зможемо виконати всі взяті на себе зобов’язання, про що було неодноразово наголошено Європейській мовній спілці. Тому ми вимагаємо додаткових перемовин щодо проведення Євробачення – 2023 в Україні, — написав міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко на своїй сторінці в Facebook.

Нагадаємо, що під час конкурсу «Євробачення-2022» Україна отримала величезну підтримку не лише від єврофанів, які активно голосували за Kalush Orchestra, а й від європейських країн. Як це було, читайте за посиланням.

Читайте наші новини на сайті zprz.city.


Комментарии читателей