Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
Чи потрібно жителям окупованого курортного міста Запорізької області оплачувати комунальні послуги
Поделиться

Деякі комунальні послуги можна не оплачувати

З 27 лютого курортне місто Бердянськ Запорізької області знаходиться в тимчасовій російській окупації. Через те, що активних бойових дій у місті не було, в бердянців є доступ до комунальних благ. Єдине, чого немає досі, — газопостачання. Подачу газу зупинили ще 7 березня через аварію на газопроводі біля Маріуполя. Коли газ знову з’явиться в будинках бердянців досі невідомо.

Всіма іншими комунальними благами бердянці продовжують користуватися. Але чи потрібно в окупованому місті сплачувати комунальні послуги? Роз’яснення дали в телеграм-каналі «Бердянск Сейчас».

Вода

За водопостачання жителям Бердянська поки що радять не платити. Це пов’язано з тим, що підприємство «Бердянськводоканал» контролюється російськими військовими. Через це кошти людей можуть піти не на зарплати комунальникам та обслуговування мереж, а окупантам.

Газ

За газопостачання платити не треба, адже його в місті немає. Платіжок люди не отримують.

Електрика

За електропостачання треба платити. Однак, оплачувати рахунки необхідно лише через додаток «Приват 24» чи інші українські сервіси. Це буде гарантією, що ваші кошти підуть на рахунок Бердянських міських електромереж. Оплата за електроенергію таким способом дозволить підтримати енергосистему України, проводити ремонти міських електромереж та виплачувати заробітну платню енергетикам.

Утримання будинку

Оплата за утримання будинку — це рішення самих власників квартир. Якщо ви задоволені роботою голови вашого ОСББ чи керуючої компанії, то оплачуйте. Також важливо переконатися, чи не працює голова ОСББ на окупантів та чи не передасть їм ваші кошти.

Вивіз сміття

Оплачувати вивіз сміття рекомендується лише в тому випадку, якщо ця послуга дійсно надається. Платити за цю послугу надзвичайно важливо для того, аби в місті не створювалися стихійні звалища. Однак, сплачувати за платіжками необхідно лише через додаток «Приват 24» чи інші українські сервіси.

Нагадаємо, що на цих вихідних у Бердянську пролунала серія ранкових вибухів. Внаслідок цього частина міста була знеструмлена. Вчора подачу електрики вдалося відновити.

 

Раніше «Індустріалка» повідомляла, що Державна служба України з питань праці запустила кампанію «Україна працює!». В рамках цієї кампанії українці можуть отримати консультації стосовно трудових відносин під час воєнного стану.

Читайте наші новини на сайті zprz.city.


Комментарии читателей