Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Україна
Блокпости кадирівців, перепустки та фільтрація: чи можуть жителі Маріуполя виїхати до Запоріжжя
Поделиться

Виїзд із Маріуполя залишається дуже проблематичним

Розтрощене місто, відсутність достатньої кількості продовольства та ліків, загроза поширення інфекційних хвороб через пошкодження каналізації та масові поховання в житловій зоні — все це сьогоднішні реалії життя в окупованому Маріуполі. Для місцевих жителів рідне місто перетворилося на справжнє пекло, тому вони не полишають спроб виїхати на підконтрольну Україні територію. Однак, виїзд із Маріуполя — дуже проблематичний. Про нові правила пересування Маріуполем та Маріупольським районом, а також про можливість виїхати з міста розповів радник мера Маріуполя Петро Андрющенко у своєму телеграм-каналі.

Перепустки для всіх

Для повного контролю над місцевими жителями окупаційна влада запровадила в Маріуполі та Маріупольському районі пропускну систему. Відтепер для в’їзду в Маріуполь потрібно отримати перепустку на авто та пасажирів. Термін дії перепустки — три дні, але вона одноразова, тобто скористатися нею можна лише один раз. Перепустку на пересування можна отримати лише в так званих «пунктах фільтрації» в Мангуші та Виноградному. Черга на їхнє отримання розписана на декілька тижнів вперед. Для пересування Маріупольським районом (без в’їзду в Маріуполь) також потрібна перепустка, яку потрібно отримати в Мангуші.

Для виїзду з Маріуполя автівкою потрібна перепустка на авто та пасажирів. Її можна отримати в так званих «райвідділках МВС ДНР».

Окремо перепустки мають отримувати навіть люди, які не планують виїжджати з Маріуполя. Ці перепустки їм необхідні для пересування між районами міста.

— Всі, хто довірившись пропаганді та інформаційному вкиду окупантів, збирався тимчасово повернутись в Маріуполь для вивозу особистих речей — не робіть цього. На зараз маєте пам’ятати — це дорога в один кінець. Для тих, хто збирається покинути Маріуполь в бік Запоріжжя, до відкриття офіційних коридорів маєте майже лічені дні до повного закриття проїзду в бік Бердянська, — написав Петро Андрющенко.

Блокпости облаштували навіть на ґрунтових дорогах

На фільтраційних пунктах пропуску та блокпостах навколо Маріуполя в бік Запоріжжя пройшла ротація окупантів для посилення контролю. Колаборантів та представників так званої «народної міліції ДНР» змінили представники росгвардії та кадирівці. Вони встановили додаткові пункти контролю, а також блокпости на ґрунтових дорогах, якими можна було оминути фільтраційний контроль.

Під патруль підпали, перш за все, ґрунтові дороги, що ведуть в об’їзд Мангуша та Нікольського в бік Бердянська та Запоріжжя. Місцеві жителі повідомляють, що вчора в районі села Дем’янівка Мангушського району такий патруль затримав автівку з людьми, що їхали в бік Бердянська. Людей роздягли, знущались над ними та вдавались до фізичного насилля. Після цього їх повернули в бік Маріуполя. При цьому у водія та пасажирів були довідки про фільтрацію, однак був відсутній пропуск.

Для власної ж безпеки людей закликають утриматись від самостійних поїздок у сторону Бердянська та Запоріжжя. Їм радять дочекатися офіційних евакуаційних коридорів.

— Будьте обережні. Утримуйтесь на деякий час від прориву в евакуацію. Україна працює над відкриттям офіційних евакуаційних коридорів. Бережіть себе, — звернувся до людей радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

Нагадаємо, що для допомоги людям, які покинули рідні домівки, міська влада Маріуполя ініціювала відкриття центрів підтримки «ЯМаріуполь» по всій Україні. Там переселенці зможуть безкоштовно отримати продукти і ліки, а також фінансову допомогу. В цих центрах також працюють психологи, медики та юристи. Центри «ЯМаріуполь» вже відкрили у Запоріжжі та Дніпрі. Їхні адреси можна дізнатися за посиланням.

Раніше «Індустріалка» повідомляла, що з окупованих населених пунктів Запорізької області масово виїжджають медики. Таке рішення люди приймають через складну безпекову ситуацію та тиск з боку окупаційних військ.

Читайте наші новини на сайті zprz.city.


Комментарии читателей