Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Події, Україна
Через війну тютюн стає хітом дачно-городнього сезону на Запоріжжі
Поделиться

Запоріжці активно вирощують тютюн, аби не залежати від торгівлі сигаретами

З початком війни закурили, певно, і ті, хто давно вже зав’язав. А якщо ви не в армії, то вам не зрозуміти, що значить сигаретка для бійця.

тютюн

Втім, затягнутися кортить і в тилу, і в окупації. А з гуманітаркою, як ви розумієте, цигарки не роздають.

тютюн

Хоча ми і натрапили в соцмережах на фото (аби не рекламувати бренд, змушені світлину обрізати) з коментарем: «Купив у магазині… на АКЗ сигарети за 95 грн. Сигарети набрали з гуманітарки і продають». 

Тезу про гуманітарку залишимо на совісті автора, АКЗ – це мікрорайон Бердянська, на пачці – російська акцизна марка (виробничі потужності, ймовірно, в Криму), а назва гожа – збігається з назвою нашого славного острова й написана правильно (з буквою я в кінці). «У Приморську по 120 продають, які 30 коштували», «У Бердянську також», — пишуть коментатори.

На цьому тлі оголошення з окупованого Токмака «від 65» виглядає цілком гуманно. 

тютюн

У вільному Запоріжжі найдешевші сигарети з фільтром, які ми бачили у суботу, 2 квітня – за 25 гривень (у пачці 20 штук). 

тютюн

Але! Знову Крим і знову російський акциз.

тютюн

тютюн

З українською акцизною маркою в наших спонтанних пошуках у Запоріжжі найдешевшими виявилися сигарети за 40 гривень.

тютюн

Продавчиня тютюнового кіоску запевнила: товар привозять регулярно і в достатній кількості. Та непевність воєнного часу, все ж, муляє душу курця. На виручку приходить безперечний факт: тютюн – не кава, можна виростити і в благодатній українській землі.

тютюн

Будь ласка, Фейсбук (василівська група) і пропозиції підігнав: «У магазині… в продажу з’явилося насіння тютюну. Хто запитував – звертайтесь». 

Ось бачите, уже запитували. Ціна за 0,1 г (близько тисячі насінин) – 20 грн. 

Ще оголошення в тій же василівській групі: «Продам насіння тютюну 4-х сортів: Берлі, Дюбек новий, Вірджинія, Східний ароматний. Ціна 100 г – 3500 гривень».

Тож чи стане тютюн трендом дачно-городнього сезону-2022?

— Так, його насіння непогано беруть, — засвідчили в запорізькому агромагазині, де ми зробили наступне фото.

тютюн

Ціна в цьому магазині – 11 гривень/0,1 г.

Жвавий попит на тютюнове насіння підтвердила і покупниця біля насіннєвого кіоску на Критому ринку (зерняток зілля, щоправда, тут не було). – У кіоску «на Анголенка» багато сортів, люди із сіл приїжджають, купують, — охоче розказала жіночка і тут же підкреслила: діди особливо цікавляться.

Та, як завжди, не все так просто. Війна водночас і стимулює вирощування тютюну, і стримує також. 

— Людям боязко його садити, бентежить невизначеність, — говорить запоріжець Володимир, який вирощує тютюн і продає насіння через інтернет (у нього 25 сортів, ціна 15 гривень за 1000 насінин). – На тютюн попит є, на його насіння – ні, — продовжує Володимир, — ажіотаж був років 6-7 тому, саме тоді люди накупили зернят і тепер садять куриво собі.

тютюн

І наостанок: щедро вродив тютюн на Запоріжжі 1943 року. Його велике листя сушилося тоді і на бантинах горища у мого дідуся з бабусею. Та німці, відступаючи, запалили хату (хоч самі до того жили у ній, вигнавши господарів у сарай і погріб). Так і згорів розкішний воєнний тютюн в огні палаючого даху.

Автор: Михайло Семеренко

Фото автора, Facebook, radiosvoboda.org, napensii.ua

Малюнок Юрія Журавля

Читайте також: У Запоріжжі почали виготовляти українські паляниці для військових та волонтерів

Читайте наші новини на сайті zprz. city


Комментарии читателей