Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Здоров'я
Через карантин у Запорізькій області не вистачає донорської крові
Поделиться

На комбінаті «Запоріжсталь» пройшов традиційний «День донора»

Близько сотні працівників ПАТ «Запоріжсталь» здали кров в рамках традиційного «Дня донора», який пройшов на підприємстві. Цього разу здача крові відбувалася з дотриманням карантинних заходів: велика частина донорів чекала своєї черги на вулиці, дотримуючись дистанції, на вході всім міряли температуру, також всі були в захисних масках.

День донора

Співробітники комбінату дуже відповідально ставляться до Дня донора. Деяких з них ми вже добре знаємо. Але приходить і багато новачків. Медики кажуть, що донором може стати будь-яка здорова людина, яка досягла 18 років і важить не менше 50 кг.

Юрій Нагайлик

Слюсар-ремонтник мартенівського цеху Юрій Нагайлик сьогодні здав кров вдруге.

— Другий раз вже беру участь у «Дні донора». У перший раз мені запропонували здати кров в профкомі. Я здав, і тепер продовжую, хочу, щоб це стало традицією, — розповів Юрій Нагайлик. — Перед здачею дотримуюся дієти — не їм жирного, смаженого. Це не складно. У медпункті нас перевіряють. Ми здаємо аналізи крові з пальця, міряємо тиск — на все в цілому йде близько двох годин, адже людей багато. Здавати кров дуже важливо: комусь вона стане в нагоді, врятує життя. Ніколи не знаєш, коли і хто в аварію потрапить, де постраждає.

День донора

За словами лікаря-трансфузіолога Запорізького обласного центру служби крові Дмитра Назаренка, через карантин запас крові в області помітно зменшився. Адже тепер донорами може стати тільки обмежена кількість людей за попереднім записом. А виїзні «Дні донора» проходять не так часто.

Дмитро Назаренко

— Донори приходять, оформляються, перевіряються на наявність захворювань, групу крові, вимірюють тиск і здають кров. Це стандартна процедура. Через коронавирус у нас мало виїздів таких, як зараз, і запаси крові добігають кінця. Дуже важливо їх поповнювати, щоб постачати у лікувальні установи міста і області. Найпоширеніша — друга група крові. Але буває, що саме її і не вистачає. Тому не можна сказати, що крові певної групи потрібно більше.

День донора

Нагадаємо, за рік на комбінаті «Запоріжсталь» збирають близько 700 літрів крові, а це 1400 доз. Зібрану кров потім зберігають у банку Запорізького обласного центру служби крові, звідки вона передається до медичних установ міста.

Читайте также: Друга хвиля коронавируса в Запорізькій області: що відбувається в інфекційній лікарні


Комментарии читателей