Індустріалка - новини Запоріжжя

Інтерв'ю, Запоріжжя, Культура, Україна, Фоторепортаж
Бывший гитарист группы "Океан Ельзи" рассказал, чем сейчас занимается
Поделиться

Экс-гитарист группы «Океан Ельзи» Павел Гудимов стал успешным галеристом

Хедлайнером Музейного форума, проходившего в Запорожском областном краеведческом музее в рамках Дней гостеприимства, стал один из лучших галеристов страны, экс-участник группы «Океан Ельзи» Павел Гудимов.  Его Арт-центр «Я галерея» работает в Киеве и во Львове. (Был и в Днепре, но закрылся).  Со специалистами Павел Гудимов пообщался на тему  «Куратор и музей». И дал читателям «Индустриалки» эксклюзивное интервью.

Экс-гитарист группы "Окен Ельзи" Павел Гудимов

— Павел, в октябре группе “Океан Ельзи” исполнилось 25 лет. Что вам особенно вспоминается?

— Найцікавіше — це самий початок. Спочатку у нас була група “Клан тиші”. А коли прийшов Славік (Вакарчук. — С. О.), то стали “Океаном Ельзи”. Пам’ятаю на початку, чим менше ми вміли грати і співати, тим більше сміялись. Ми виходили після репетицій, шли додому і ржали без всяких наркотиків і так далі. Нам було просто весело. Була якась легкість. Чим далі, чим більш серйозно ми відносились до музики, зникав оцей веселий момент, виникало напруження. І в якийсь мірі я, я і всі, напевно, учасники групи трошки сумуємо за тими часами, які неможливо повернути.

Экс-гитарист группы "Окен Ельзи" Павел Гудимов

— Существует ли ваша группа «Гудимов»?

— Ні, поки ми розпустилися. Кожен з музикантів грає окремо. Але, думаю, що ми якось зберемось і пограємо разом. Я займаюсь музикою дуже рідко. Іноді беру участь у концертах, куди мене запрошують. Останній раз це був концерт джазового музиканта Володимира Тарасова. До того ми зі Славіком Вакарчуком удвох грали концерт у Львові, минулого літа. Власне грали ті пісні “Океану Ельзи”, що були створені у Львові.

Экс-гитарист группы "Окен Ельзи" Павел Гудимов

— А как вы полюбили искусство?

— Просто не маєш шансів не полюбити мистецтво, коли живеш в оточенні картин на стінах, книжок на полицях, дій твоїх рідних. Дід — архітектор. Бабуся — бухгалтер, яка все життя мала величезний сентимент до театру і працювала в театрах. Мама — дизайнер і архітектор. З дитинства ми з мамою ходили по майстернях художників у Львові, які були її друзями. Я виріс в цьому середовищі. Коли, підлітком, почав займатися музикою, це ніяк не вплинуло на любов до мистецтва.

Коли мені було років 27, ми з гуртом «Океан Ельзи» переїхали до Києва. І на початку 2000-х я відкрив у Києві Арт-центр «Я дизайн». Відразу почав показувати виставки, займатися концептуальним сучасним дизайном. А в 2007 році відкрив «Я галерею”. Тобто, маючи музичну кар’єру, я займався візуальним мистецтвом. А потім більше переключався на нього. А з 2007 року маю видавництво “Артбук”.

Экс-гитарист группы "Окен Ельзи" Павел Гудимов

Я галерея” живет за счет продаж или за счет грантов?

— Величезну роль відіграють гранти. Я галерея” продає сучасне мистецтво, але за це жити неможливо. У нас немає арт-ринку. Продажі відбуваються епізодично і дуже рідко. І в більшості випадків для наших постійних друзів. Але практично немає художників, у яких ніколи не купили роботу. Навіть речі, які викликають багато запитань — як це можна інсталювати дома? Все рівно знаходяться люди, яким це подобається.

В цілому бачу передумову формування арт-ринку, якщо на всіх рівнях буде система популяризація мистецтва.

Экс-гитарист группы "Окен Ельзи" Павел Гудимов

— Думаете ли привозить в Запорожье свои проекты? В 2010 году вы показывали выставку «Генофонд» в запорожской галерею Баранника, основатель которой Юрий Баранник, к сожалению, недавно ушел из жизни.  

— Юрій Бараннік з тих людей, які формують середовище, це людина-інституція. Мені здається, що ми не до кінця усвідомили, кого втратили. Втратили ще багато зв’язків, які трималися на його особистості. Це замінити неможливо. Вважаю, це величезна втрата для України, а не тільки для Запоріжжя. Але має хоч трохи сприяти тому, щоб люди усвідомили роль Юрія Баранніка. Можливо, хоч трошки взялися за голову і почали продовжувати його справу.

Экс-гитарист группы "Окен Ельзи" Павел Гудимов

В подальшому хотів би налагодити контакти з Запорізьким художнім музеєм. Я — великий фанат музейної справи. Останні двадцять років вивчаю, у тому числі за кордоном, і займаюсь музейними проектами. І, власне, мій останній проект “Ангели” у Львівській національній галереї мистецтв імені Возницького є таким підсумковим для першої частини кар’єри. Проект показав співдружність музеїв — задіяли більше 30 музеїв і приватних колекцій. Було 32 тисячі відвідувачів.

У “Я галереї” є постійна програма роботи з музеями. Співпрацюємо з Дніпром, Львовом, Києвом, Хмельницькім та іншими містами. Я відкритий до пропозицій.

Экс-гитарист группы "Окен Ельзи" Павел Гудимов

Самые талантливые художники «Я галереи»:

старшего поколения — Тиберий Сильваши, Николай Малышко, Игорь Янович;

среднего поколения — Павел Маков, Андрей Сагайдаковский, Владимир Костырко;

молодые художники — Андрей Хир, Антон Логов, Олег Грищенко.

В Запорожье Павел Гудимов также посмотрел выставку оригиналов росписей Марии Примаченко, которая работает в художественном музее до 7 декабря.

Читайте также: В Венеции запорожанка ходила по воде и смотрела на уборку крови.

Фото автора


Комментарии читателей