Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
Бійці з "Азовсталі", яких вдалося повернути додому, отримали в Запоріжжі необхідну допомогу — фото
Поделиться

Всі бійці отримали необхідну медичну та психологічну допомогу, перебувають у належних умовах

За дорученням вищого керівництва держави, очільник Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух провідав бійців із «Азовсталі», яких вдалося повернути додому.

Нагадаємо, 29 червня, відбувся черговий обмін полоненими, завдяки якому додому повернулись 144 українських захисники. Це найбільший обмін від початку повномасштабного російського вторгнення. Зі 144 звільнених українських військовослужбовців – 95 оборонців «Азовсталі». Серед них – 43 військовослужбовці полку «Азов».

«Наразі всі бійці отримали необхідну медичну та психологічну допомогу, перебувають у належних умовах. Ви — Герої! Вам вдалося витримати всі ті жахливі умови полону.», — повідомляє у своєму телеграм-каналі Олександр Старух.

Серед тих, хто повернувся, — боєць “Азову” Володимир. Розповів, що пішов захищати рідне місто Маріуполь з перших днів війни. Згодом опинився на “Азовсталі”, де вже до останнього з бійцями тримали оборону. Під час бойових дій чоловік отримав осколкове поранення.

— Я згадую ті моменти перебування у полоні. Хоча скажу, що морально ми були готові до таких умов. Харчувалися дуже погано, нам видавали їжу маленькими порціями, медичної допомоги як такої не було. Постійно чули в нашу адресу образливі коментарі. Зараз ми раді, що опинилися нарешті вдома. У цій лікарні медицина та взагалі ставлення до людей на вищому рівні, регулярно роблять перев’язки, належно доглядають, — розповів боєць полку “Азов”.

Лікар-хірург прокоментував стан бійців, які потрапили до лікувального закладу під час крайнього обміну полоненими. Зазначив, наразі вони отримали всю необхідну медичну допомогу, у тому числі психологічну.

-Бійцям потрібна зараз реабілітація, робимо перев’язки, оперативні втручання вже будуть виконуватися в плановому порядку. Але здебільшого, вони потрапили до нас вже з ампутаціями кінцівок, також у нас є бійці з пораненнями органів черевної порожнини. Мені здається, що в полоні їм не надавали належної медичної допомоги, тому що пов’язки були брудні, гнійні рани, хлопці були дуже виснаженими, — зауважив лікар.

— Хлопці у бойовому настрої, всі вірять в перемогу. Звичайно, що перебувати півтори місяці в полоні — це не просто, та ще й, з ранами. Але всі герої, все витримали й готові надалі продовжувати боротьбу за Україну. Своєю чергою, ми з усіма працюємо, надамо будь-яку допомогу. Також у нас є доручення від керівництва держави створити Центр допомоги родинам наших воїнів. Будемо намагатися вирішувати юридичні, організаційні питання. Що стосується житла, для нас це не буде навантаженням, адже вони — бійці Збройних сил України. Але це питання ми ще додатково опрацюємо з військовим командуванням, — зазначив Олександр Старух.

Зазначимо, у Запорізькій області окупанти намагаються втримати зайняті рубежі — ситуація на 4 липня.

Раніше «Індустріалка» повідомляла, що в окупованому Мелітополі українська армія нанесла удар по аеродрому. Його після окупації зайняли російські війська. Цей об’єкт активно використовувався ворожою авіацією. В тому числі тут сідали транспортні Іл-76, які здатні перевозити як техніку, так і живу силу. Тут також базувалися літаки штурмової авіації Су-25, ударні вертольоти Ка-52 та транспортно-бойові Мі-8.

Читайте також: Мешканець Іспанії приїхав до Запорізької області, щоб бити ворогів — відео

Читайте наші новини на сайті zprz.city.


Комментарии читателей