Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
Бензин по 38 гривень, черешня по 20 — яка ситуація в тимчасово окупованому Мелітополі
Поделиться

У Мелітополі почався збір черешні в умовах окупації

Місцеві мешканці з острахом чекали на початок збору черешні, бо ситуація у місті та районі напружена і ніхто не знав, що буде з врожаєм. Вже близько тижня місцеві почали збір. У Мелітопольському районі мешканці продають її, як зазвичай, на оптових ринках. Два дні назад ціна була по 10-20 грн за кіло в залежності від розмірів ягоди. При цьому наймані робітники погоджуються збирати черешню по 7-8 гривень за кіло. Щодо ціни на бензин, то вона у місті — 38 грн за літр. Про це «Індустріалці» розповіли місцеві мешканці.

Вивози черешню у цьому році оптовики планують у Крим. Перекупники розповіли місцевим мешканцям, що дорога туди важка — на блокпостах стояти доводиться по 10-15 годин і що чекає їх у Криму люди достеменно не знають, їдуть на свій страх і ризик. Для жителів Мелітополя та району сезон черешні завжди був шансом добре заробити, але цього року через російських окупантів ситуація дуже складна і навіть ризикована. Якщо звичайним мешканцям потроху ще вдається продавати врожай зі своїх невеликих садів, то фермерам, які мають великих садів зараз значно важче.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що в одному з сіл Мелітопольського району була проведена нарада рашистськими військовими, на якій вони повідомили людям, що готові купувати черешню по 10 гривень і не більше.

Про добрий врожай черешні цього року і проблеми з вивозом зазначив в ефірі одного з нацтелеканалів голова Запорізької військової адміністрації Олександр Старух:

— Врожай є, але немає можливості вивезти це. Раніше точками збуту були всі області України. Наразі за копійки або безкоштовно забирають врожай у фермерів, бо купівельна спроможність людей впала. Йде пограбування того, що підприємці накопичували, куди вкладали свої сили десятиліттями.

Всі злочини окупантів фіксуються та підраховуються, як крадіжки й руйнування, так і втрачені прибутки фермерів та власників рекреаційних закладів на півдні області.

Читайте наші новини на сайті zprz. city


Комментарии читателей