Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Украина, Экономика
Банки почали частіше блокувати рахунки українців
Поделиться

В Україні побільшало випадків блокування грошей, що надходять на банківські рахунки

Останні кілька місяців фінустанови почали більш активно зупиняти грошові перекази. Юристи кажуть, що причина блокування — велика кількість шахрайських операцій.

— В Україні за останній рік на 36% зросла кількість афер саме з банківськими рахунками. Тому банк, як суб’єкт первинного фінансового моніторингу, повинен перевіряти сумнівні операції. І в разі, якщо зазначена операція потребує якихось додаткових пояснень клієнта або підтвердження надходження коштів на рахунок якимось документами, деклараціями, договорами — банк таку операцію блокує, — розповів правозахисник, активіст Партії Порядок Микола Зінченко.

Николай Зинченко

Найбільше галасу у цьому питанні наробила постанова НБУ №129. Вона вийшла у вересні цього року. Одна з норм каже: якщо на рахунок надходять кошти, і банк вважає цю операцію сумнівною — він її блокує.

— Якщо раніше особа мала змогу закрити цей рахзунок та забрати свої кошти, або вони поверталися у зворотньому напрямку клієнту, то наразі зазначені грошові кошти залишаються на рахунку клієнта. Але не віддаються до тих пір, доки не буде проведений фінмоніторинг. Тобто відповідна перевірка, — зазначив Микола Зінченко.

Ця перевірка не може тривати більше 30 днів, зазначають активісти Партії Порядок. Звичайно, як людина буде місяць жити без грошей — мало кого цікавить.

— На мою думку, строк 30 днів — він дуже великий. Повинні бути перш за все скорочені строки, щоб особа не несла будь-яких збитків щодо сумнівної операції, — роповів Микола Зінченко.

Активісти Партії Порядок переконані: процес фінансового мониторінгу повинен бути якомога простішим та прозорішим Щоб людина, рахунок якої заблокував банка, розуміла, які саме сумніви виникли, і які саме документи потрібно заздалегідь підготувати. Адже зробити житті запоріжців кращим та комфортіним — головна мета Порядку.

Читайте также: Десятки запорізьких сімей можуть втратити субсидії

 

 


Комментарии читателей