Индустриалка - новости Запорожья

Возрождение Хортицы, Запорожье, Культура
Архітектор з Нідерландів поділився враженнями від Хортиці
Поделиться

У Запоріжжі побував відомий нідерландський архітектор Фулко Трефферс

Артоб`єкт «Коло Єдності», який нещодавно відкрили на острові Хортиця, як все нове, звичайно, привернув увагу людей — запоріжці активно обговорюють його у соцмережах. Свою думку з приводу реконструйованих об’єктів на острові Хортиця висловив й архітектор Фулко Трефферс з Амстердаму.

Фулко Трефферс приїхав до нашого міста на запрошення в. о. директора департаменту архітектури та містобудування Запорізької міської ради Павла Назаренко, який разом з іншими учасниками МРА проходив стажування в Нідерландах. (МРА або Master of Public Administration — проект навчання управлінців сучасного адміністрування, автором якого є Група Метінвест). Там з українцями займався відомий архитектор Фулко Трефферс. А тут нідерландцю показали місто.

Фулко Трефферс побачив Хортицю, Соцмісто, стару і центральну частину Запоріжжя. На Хортиці він провів цілий день — це був вихідний. Йому сподобалось.

— Святкові вихідні запоріжці полюбляють проводити на Хортиці, — говорить вчений секретар Національного заповідника «Хортиця» В’ячеслав Саричев. — Тим паче, що цими днями цьому сприяла не лише гарна погода, а й масштабна реконструкція, що триває на Хортиці. Подивитися на оновлення кортить не лише запоріжцям. До міста завітав нідерландський архітектор Фулко Трефферс й для нього провели екскурсію Хортицею місцеві фахівці.

Першим місцем, куди привели іноземного гостя, став майдан «Козацьке Коло». Цей об’єкт завершили чи не найпершим у ході масштабної реконструкції. Локація стала зручною й для людей з особливими потребами: встановлені інформаційні таблички зі шрифтом Брайля, також біля всіх лавок та скульптур-оберегів, проклали тактильну плитку.

Власне, один з найбільш масштабних проектів, які нині реалізується у Запоріжжі — реконструкція пагорбу Єдності. Роботи вже майже завершили. Окрасою кургану стало металеве коло — Коло Єдності заввишки 7 метрів. Об’єкт зацікавив європейця чи не найбільше.

Нідерландський архітектор Фулко Трефферс розповідає про фраження від артоб`єкту Коло Єдності

— Ми знаходимось в індустріальному місті й достатньо цікаво й символічно, що об’єкт зроблений зі сталі, — каже Фулко Трефферс.

Він також зазначив, що, на його думку, об’єкт доволі гарно виглядає. Також відзначив й доступність Кургану Єдності для людей з обмеженими можливостями.

— Дуже цікаво подивитися, багато куди прохід доступний для людей з обмеженими можливостями, дороги дуже гарні, Можливо цей пагорб доволі високий й для людей похилого віку складніше підійматися, тому я б додав сюди лавочок. Але це достойно. В цілому — це вдале поєднання багатого історичного минулого і майбутнього.

На Хортиці Фулко Трефферс також подивися історіко-культурний комплекс «Запорізька Січ» та музей судноплавства (реставраційний ангар).

Вчора, як писала «Индустриалка», Фулко Трефферс прийняв участь у панельній діскусії із запорізькими архітекторами «Вирішення питання безбар’єрності при створенні громадських просторів», яка відбулася в хабі громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій».

Читайте також: На Хортиці офіційно запустили вражаючу туристичну атракцію — фото.


Комментарии читателей