Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Интервью, Культура, Украина, Фоторепортаж
Актер из Запорожья рассказал, почему сыграл роль, от которой все отказывались
Поделиться

Какие роли любит лучший киноактер страны Юрий Кулинич

За роль сепаратиста Стаса в фильме «Погані дороги» 42-летний актер Юрий Кулинич признан лучшим исполнителем мужской роли по версии кинопремии «Золота Дзига-2021», а ранее — и национальной премии кинокритиков «Кіноколо». Между прочим, лучший актер года — наш земляк. Сейчас он живет в Киеве.

Юрий Кулинич

Юрий родился в Запорожье. Окончил Мелитопольское училище культуры. Работал в Запорожье в театре кукол, затем — в театре юного зрителя. В ТЮЗе Юрий Кулинич блистал в главных ролях лучших комедий, зрители до сих пор его вспоминают. В 2016-м он ушел из ТЮЗа, поставил спектакль на базе Нового театра.

Юрий Кулинич

А потом уехал в Киев. Сейчас работает там в Малом театре. Снимается в сериалах и в полнометражных фильмах. В том числе, и в нашумевших «Киборгах», где сыграл еще один запорожец —  Андрей Исаенко. Как режиссер окончил Киевский национальный университет театра, кино и телевидения имени Карпенко-Карого.

Юрий Кулинич
— Були зйомки, прослухування. Мій перший вихід на сцену Києві був у Дикому театрі. Пройшов кастиінг і зіграв одну з головних ролей у виставі «Том на фермі» по п`єсі Мішеля Марка Бушара, — вспоминает время после переезда Юрий Кулинич, с которым «Индустрилка» связалась по телефону. — Десь через пів року потрапив у Малий театр, мені там подобається. Яка там улюблена роль? Багато, мені майже усі вистави подобаються, які граю у Малому театрі. І у кіно всі свої ролі люблю.

— Сколько на вашем счету ролей в кино и сериалах?

— В кіно — «Кіборги», «Мати апостолів», «Погані дороги», «Королі репу», «Я, Ніна», «Прогулянка у порожнечі». До речі, «Прогулянку у порожнечі», а це повний метр, ми з другом зняли без бюджету. Нещодавно була прем’єра.

Серіалів багато. Але таких ролей, щоб протягом всього серіалу, не було.

Юрий Кулинич

— Какие роли вам чаще всего предлагают в сериалах?

— Це якісь негативні персонажі. Чому? Не знаю, можливо такий типаж.

— И в фильме «Погані дорогі», который принес вам всеукраинское признание, у вас тоже отрицательная роль, от которой отказывались многие актеры.

Юрий Кулинич

— Кожен актор має право обирати, що йому грати. «Погані дороги» для мене це, по-перше, класний сценарій. Наталка Ворожбит дуже талановито пише, для мене це просто вау! Вона написала цю п’єсу, якщо не помиляюсь, для якогось лондонського театру. Їздила на Донбас, збирала різні історії й народилася ця п’єса. (Всего в пьесе пять историй.  — Ред.). Її ставили за кордоном і у нас, у театрі на Лівому березі. До речі, Андрій Ісаєнко зіграв у театрі цю ж роль, сепаратиста Стаса, яку я зіграв у кіно. І ми обидва з Запоріжжя. Така цікава штука.

Це кіно — режисерський дебют Наталки Ворожбит. І коли я прочитав сценарій, у мене не було причин відмовлятися — цікавий сценарій, цікавий досвід. Я пройшов по кастингу.

— Трудно ли было играть эту роль?

— Не скажу, що мені було складно. Мені було цікаво. Бо це такий досвід зануритися в темну природу людства.

Юрий Кулинич

— А вы нашли какое-то оправдание для своего киногероя? Причину, почему он таким стал?

— А чому люди взагалі такими стають? Він мешкає в умовах війни. Він в колі пропаганди, яка просто нещадна. І він вже ненавидить і себе, і життя, всюди вороги. Тобто, люди в таких умовах можуть стати такими, як він. Мені здається, що самі умови й створили таку людину.

— А вам интереснее играть отрицательные или положительные роли?

— Не має значення. Головне, щоб роль була цікава.

Юрий Кулинич

— Где и как снималась ваша история «Подвал»?

— У Києві, на Дарниці, там був якийсь «совковий» занедбаний санаторій. Там, у підвалі, й знімали. Атмосфера на зйомках була чудова, всі працювали на результат. Команда — просто супер! Якихсь курйозів не було. Просто був цікавий процес. Зйомки проходили чотири дні.

— Ожидали награды за эту роль и какие испытали чувства, узнав о ней?

— Відчуваю позитивні емоції, я гордий цією нагородою. Не очікував, сумнівався. Були сильні конкуренти. Це дуже круто!

-А как вы решили стать актером? Помните свою первую театральную роль?

— Випадково потрапив у театр ляльок монтувальником сцени, ще підлітком почав там працювати. Відтоді почав цікавитися театром. Напевно, тоді все почалося. Батьки з театром не пов`язані. Хоча мама дуже полюбляла кіно. Виписувала журнал  «Радянське кіно», збирала картки акторів. Ми дуже часто дивилися з нею разом фільми. Це теж можливо вплинуло на мене. Першу роль вже не пам’ятаю (улыбается), якесь звірятко.

Юрий Кулинич

     Юрий Кулинич без сомнения исполнил одну из сильнейших мужских ролей в украинском кино. Это ценно еще и потому, что именно новелла «Підвал» – лидер по количеству актерских отказов. Но преимущественно отказывались не девушки, а парни. Они не хотели пробоваться на роль сепаратиста Стаса. Не все актеры оказались готовы к такому материалу и оценить потенциал сценария. Тем весомее стала эта возможность для Юры.

(Страница «Погані дороги / Bad Roads» в Facebook).

Читайте также: В село Запорожской области съехались керамисты из разных городов Украины

Фото из архива «Индустриалки» и со страницы в Facebook Юрия Кулинича.


Комментарии читателей