Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье
Аграріям можуть знизити ставку ПДВ, але, на думку експертів, недостатньо
Поделиться

Аграріям можуть знизити ставку ПДВ на 6 %

У Верховній раді зареєстровано законопроект №3656 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції». Він може знизити ставку податку з 20 відсотків до 14. Знижений податок буде розповсюджуватися на велику рогату худобу і живих свиней, незбиране молоко, пшеницю, жито, ячмінь, овес, кукурудзу, соєві боби, цукровий буряк, насіння льону, ріпак, соняшник, насіння і плоди інших олійних культур.

Можливе зниження ПДВ аграрії оцінюють позитивно, але суттєво це не полегшить їхню роботу.

-Це хороша міра, але, на мій погляд, недостатня, — вважає експерт з аграрних питань Геннадій Леус. — В більшості розмов з аграріями, вони зазначають — бажали, щоб ПДВ скасували, а оці кошти — 20 процентів від проданої суми товару — лягали на спеціальний рахунок, звідки вони могли б використовувати гроші тільки на виробництво.

Якщо ж говорити про зниження ПДВ, то його, за словами аграріїв, варто зменшити на 10 відсотків, а не на 6. Законопроект, на їх думку, має вивести з тіні тих, у кого є виробництво, але від податків ухиляється.

— 14 % — це ж не так багато, — вважає Геннадій Леус. — Але скасування ПДВ для них було б краще. І виход на експорт. Маленький товаровиробник не зможе цього зробити. А аграрії, у яких від 2 тисяч гектарів землі і більше, реально можуть заключити експортний контракт і напряму експортувати продукцію. Це дало б їм змогу вподальшому закривати цей ПДВ.

Міжнародна практика показує, що зниження податкового тиску стимулює бізнес платити податки.

Читайте також: За рахунок чого влада планує латати «діри» в держбюджеті-2021.


Комментарии читателей