Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Культура
За 16 лет существования группа «Тінь сонця» где только не выступала
Поделиться

Запорожским фанатам казацкого рока (heavy-folk) повезло. Единственная группа, которая играет и пропагандирует в Украине и мире этот стиль, — столичная «Тінь сонця», дала несколько концертов в нашей области. После одного из них, который прошел в Мелитополе и носил благотворительный характер, «Индустриалка» пообщалась с фронтменом группы 32-летним Сергеем Василюком.

За 16 лет существования группа «Тінь сонця» где только не выступала

— Такі добре організовані концерти, як в Мелітополі , не так часто бувають, – отметил лидер «Тіні сонця». – Деякі попередні заходи волонтерсько-мистецького об’єднання «Музбат», проходили значно слабше по відвідуваності. У вас, бачите, був повний зал. Супер!

Сергею есть с чем сравнить, за 16 лет существования группы «Тінь сонця» где только не выступала. А как все начиналось?

— В нашій родині співали обидва дідусі, і обидві бабусі, одна, слава Богу, це робить і досі, — рассказал Сергей. – Але в свідомому віці вперше я почув пісні від батька, який постійно грав на гітарі, в моєї мами ще кращий слух, але вона співала набагато рідше, більше батька виправляла, коли він фальшивив. Разом з братом Олексієм, який є співзасновником гурту «Тінь сонця», ми робили перші записи ще в 9-10-річному віці. Це були народні пісня, хіти «Машины времени». Але потім він відійшов від цього і почав писати, як на його вік, дуже цікаву поезію. А десь з 1997 року я, їздячи велосипедом навколо наших дач біля Києва, наспівував собі гіпотетичний перший альбом. А грою на бас-гітарі захопився через Стіва Харріса – лідера Iron Maiden, і оскільки я завжди співав, так воно поєдналось.

За 16 лет существования группа «Тінь сонця» где только не выступала

На сегодня вместе с Сергеем Василюком казацкий рок в массы продвигает Иван Григоряк (гитара, вокал), Андрей Карманович (гитара), Олег Слободян (бандура) и Владимир Хаврук (ударные). Это далеко не первый состав группы, но, по мнению ее лидера, «текучесть кадров» скорее плюс «Тіні сонця».
— Так, мені дорікають, що змінюється склад, але забувають зазначити, скільки гуртів за 16 років взагалі зникло, — пояснил Сергей. — Просто «Тінь сонця», мабуть з найбільш живучих колективів, які поки що не вийшли на топ-рівень. Відповідно, ми йдемо своїм шляхом, і з різних причин учасники полишають колектив. В когось втрачається мотивація, в когось змінюється життя, хтось в складний фінансовий період існування гурту не може продовжувати з нами працювати. А, наприклад, скрипалька Соня Рогальська пішла з колективу, тому що для неї головне – це класична музика. Були і інші випадки.
«Їхали козаки» в отбор на визитку на Евро-2016 протолкнули поклонники

УСИК ВЗЯЛ ПЕСНЮ БЕЗ СПРОСА
Не могла не расспросить «Индустриалка» и о сотрудничестве «Тіні сонця» с боксером Александром Усиком, который под песню группы «Їхали козаки» и контракт с промоутерской компанией братьев Кличко «K2 Ukraine» подписывал, и на ринг под нее выходит. И оказалось, что спортсмен фактически… взял ее без спроса.

— Про те, що Усик став виходити під нашу пісню, ми дізнались випадково, не знаю, чи він сам обирав, чи його менеджери, – уточнил Сергей Василюк. – Потім ми виступали на стадіоні «Арена Львів» перед боксерськими боями, наживо гімн співали, було дуже круто. Там і познайомились, Сашко нам подякував, ми йому. Надіюсь пісня йому приносить вдачу, а для нас головне, що вона лунає на всю Україну, навіть на весь світ. І врешті решт композиція «Їхали козаки» була обрана музичною візитівкою національної збірної з футболу на Євро-2016, — продолжил лидер группы. — Власне ми єдині, хто потрапив в цей конкурс за проханням шанувальників, бо організатори склали свій перелік, але дали можливість запропонувати і інші варіанти. Не пам’ятаю з якою перевагою в голосах, але ми обійшли пісню «Вставай» «Океана Ельзи».

Вспомнил Сергей Василюк и о предложении открыть центральный матч чемпионата Украины по футболу «Динамо» — «Шахтер» на НСК «Олимпийски», а такой чести рок-коллектив удостаивался дважды – в 2013 и 2014 годах.

За 16 лет существования группа «Тінь сонця» где только не выступала

— А взагалі-то я палкий вболівальник «Динамо» з 90-х, — подчеркнул музикант. – Я чекав на кожен матч клубу, який на той момент для мене, як і улюблена музика – це було все! Маю скачані всі легендарні зустрічі, зокрема, з «Барселоною», «Реалом», «Арсеналом», «Лансом», «Спартаком». І зараз я неймовірно радий, що мій улюблений футболіст Сергій Ребров виявляється, ще й прогресивний тренер, єдиний, кому вдалося підняти «Динамо» після такої затяжної кризи.

А щодо згаданих виступів, уявіть собі, 1 квітня, понеділок, десята ранку, музикант тільки прокидається після концерту чи репетиції, — заинтриговал Сергей. — Йому телефонують і кажуть: «Добрий день! Ми хочемо запросити вас виступити на НСК «Олімпійському», на відкритті матчу «Динамо» — «Шахтар». Давайте зробимо якесь супер-шоу з козаками. У нас є варіанти, ми вас зараз сконтактуємо з ними». Я почав вірити, що це правда тільки під вечір, коли мені подзвонили ті самі козаки і розказали про свої плани.

СТРЕЛЬБА НА ГОРЕ КАРАЧУН ЧУТЬ НЕ СТОИЛА МУЗЫКАНТУ СЛУХА
Вместе с другими коллективами, входящими в «Музбат», и самостоятельно сейчас «Тінь сонця», частенько заглядывает с концертами на Восток. И не только посещает мирные Одессу, Херсон или Мелитополь, но и прифронтовые Мариуполь, Артемовск, Курахово, Северодонецк.

— Виступали там і для військових, і для цивільного населення, і нас, до речі дуже непогано приймали, розмовляли з нами українською, казали «Слава Україні», — поделился своими впечатлениями бандурист Олег Слободян. – Звичайно, є різні люди, але все ж таки в мене враження про мешканців Сходу після таких концертів змінилось на краще. Загалом дуже велику роль відіграє інформаційний простір, тому не дуже гарне уявлення є на Сході про Західну Україну, і навпаки, а це псує стосунки, викликає суперечки і нас роз’єднує.

За 16 лет существования группа «Тінь сонця» где только не выступала

Приятные впечатления от общения с людьми в зоне АТО остались и у Сергея Василюка, который время от времени наведывается туда с сольными выступлениями. И хоть старается не забираться уж на самую передовую, прежде всего понимая, что громкая музыка может поставить под угрозу жизнь бойцов, тем не менее, без памятных происшествий такие поездки не обходятся.

— Під час однієї з перших поїздок ще в 2014 році на гору Карачун в Краматорську я по необережності погодився постріляти, — вспоминает Сергей. — В мене заклало вуха так, що я перелякався за своє майбутнє музичне. Слава Богу поруч був медик, мій давній знайомий козак Валерій, який подивився мене, щось там покапав і сказав, що можна навіть грати ще один концерт. І от ввечері я співав, майже себе не чуючи. Тут починається пісня «Меч Арея» і раптом – мінометні постріли. Але для мене ж головне глядачі, бачу частина пішла, решта – сидить, отже все нормально, продовжили грати.
Та найбільш небезпечно було в Дебальцеве, – признался музыкант. – Оголосили повітряну тривогу, сказали негайно бігти в бліндаж. Сидимо ми там, і хтось нас радує, що дерев’яні перекриття нас навряд чи врятують. На щастя, обійшлось.

За 16 лет существования группа «Тінь сонця» где только не выступала

КСТАТИ:
На вопрос журналистов, как Сергей относится к народному творчеству в виде роликов о событиях в Украине, музыкальным сопровождением для которых являются песни «Тіні сонця», лидер групры сходу назвал самый удачный, на его взгляд, клип.
— Це відео під назвою «Війна за Україну», дуже якісно зроблене, точніше змонтоване, в ньому використана наша пісня «Народна війна», — отметил Сергей. – Ми потім навіть познайомились з автором. До речі, це простий хлопчина зі Львова, в соцмережах його можна відшукати під псевдо Lance Buxop.

Компания Эмонт-2001 является крупным поставщиком стального круга. На нашем сайте emont-2001.com/krug регулярно обновляется прайс-лист , где вы найдете актуальную информацию о сортаменте данного металлопроката, предлагаемого к реализации.


Комментарии читателей