Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье
Тяжело раненному под Старогнатовкой земляку нужна помощь
Поделиться

Среди бойцов 72-й отдельной механизированной бригады, которые 10 августа получили ранения в ходе боя под Старогнатовкой Донецкой области, есть и наш земляк Алексей Грищенко. Уроженец села Константиновка Мелитопольского района (Запорожская область) сейчас находится под опекой днепропетровских врачей и очень нуждается в помощи.

Тяжело раненному под Старогнатовкой земляку нужна помощь

10 августа на опорный пункт 72-й отдельной механизированной бригады в районе населенного пункта Старогнатовка, где нес службу Алексей Грищенко со товарищи, пошли в наступление боевики ДНР. По данным Минобороны, численность противника была на уровне батальонной тактической группы, а поддержки ей оказывали танки, боевые машины пехоты и другая техника. Тем не менее, украинские военнослужащие смогли отразить атаку противника. В ходе сражения семь человек получили ранения, в том числе и наш земляк.

— Куля з ворожого автомата Калашнікова поцілила у ліву лопатку, прошила всю грудну клітину, зачепила хребет і спинний мозок і зупинилася аж у правому плечі, — рассказала волонтер из Мелитополя Юлия Поликарпова. — Уже вдень 10 серпня Олексія гвинтокрилом доправили до Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені Мечнікова. Наразі він вже переніс операцію. На щастя загрози життю немає. Стан стабільно тяжкий. Лікарі в один голос кажуть, що Олексію дуже пощастило: якби куля відхилилася бодай на кілька міліметрів, його зараз вже не було б серед живих… Це, мабуть, дружина Надія своїми молитвами врятувала свого чоловіка, якого кохає понад усе у світі. Тієї страшно ночі вона ніби все відчувала, напередодні бачила дуже поганий сон, і тієї ночі теж. Прокинулась зранку і якийсь внутрішній голос сповістив їй, що Олексію дуже погано. «Просто між нами існує такий тісний зв'язок, що навіть на великій відстані ми відчуваємо один одного, — каже Надія. –Того ранку я відчула, що він мене кличе, потребує моєї допомоги. Одразу зателефонувала волонтерам, дівчата підтримали, почали допомагати у пошуках».

Только ночью 11 августа стало известно, что Алексей Грищенко в реанимации в Днепропетровске, и первым же автобусом к нему выехала супруга вместе с волонтером.

— До лікарні потрапили раненько, але пустили нас навіть до реанімації без всяких перешкод, — продолжила рассказ Юлия Поликарпова. — Радості й здивуванню Олексія не було меж: «Надю, а як же ж ти мене знайшла? Я ж не хотів тебе турбувати і тільки сьогодні хотів подзвонити і сказати, де я. А син приїхав?» Й одразу після цих питань Олексій з надією в голосі запитав: «Ну, а як там? Як закінчився бій?» Було зрозуміло, яким важливим був для Олексія та хлопців той бій, як без жодних вагань кинулися вони захищати свою землю, кожну її п’ядь, кожен сантиметр. Як зрадів він, коли дружина розповіла, що ворога вдалося відкинути назад і навіть відтіснити на 30 км, але потім дуже засмутився від того, що втримати позиції нашим військовим все ж таки не вдалося. З усієї реакції цього мужнього, але дуже пораненого воїна було видно, як болить йому і всім іншим Воїнам Світла, нашим Захисникам, доля України, як готові вони свідомо іти на каліцтво і смерть заради неї, нашої рідної неньки, заради кожного українця… Аби ж тільки ми вміли те цінувати…

Волонтеры говорят, что первичный диагноз Алексея очень серьезный: «Проникающее огнестрельное ранение грудного отдела позвоночника с повреждением спинного мозга. Ушиб-разможжение спинного мозга. Перелом дуги Д3 позвонка. Нижняя параплегия. Огнестрельный ушиб правой лопатки. Ушиб правого плечевого сустава». К сожалению, врачи дают неутешительные прогнозы, но жена бойца надеется, что сможет поставить его на ноги.

— Разом ми все здолаємо і поставимо його на ноги, — говорит Надежда. — Мій чоловік дуже сильний духом, він не здасться без бою. Я свято вірю в те, що він буде ходити.

Впереди у нашего земляка еще не одна операция и долгий период лечения и реабилитации. Поддержать семью финансово можно, перечислив деньги на карту Приватбанка 5168755601404045 (получатель Грищенко Надежда Анатольевна).

Тяжело раненному под Старогнатовкой земляку нужна помощь

Фото предоставлено Юлией Поликарповой.


Комментарии читателей