Индустриалка - новости Запорожья

Блог Шилина, День за днем, Запорожье
Читательнице "Индустриалки" ответила Запорожская областная прокуратура
Поделиться

21 марта на сайте «Индустриалки» было опубликовано письмо нашей читательницы Екатерины Ильиничны Бибик, которая жаловалась на неудовлетворительную, на её взгляд, работу «Укрпочты».

«А вот более подробно о моих разочарованиях в работе почты, — писала Екатерина Бибик. — В сентябре прошлого года написала я письмо прокурору области. Оно вернулось, так как я неправильно, не в том порядке, написала обратный адрес — г. Запорожье, ул. Воронежская, 1, Бибик Екатерина Ильинична. А надо наоборот — вначале фамилия, потом улица, город. Купив новый конверт, подписав, как положено, отправила заказным письмом с уведомлением в адрес областной прокуратуры на имя прокурора области.

Письмо снова вернулось с пометкой — неточный адрес, нет номера кабинета!

Вы представляете? Откуда же мне знать номер кабинета прокурора области?!

Потерянные деньги, нервы и полное разочарование. А в бытность Союза я написала как-то письмо с таким адресом: Москва, Терешковой В.В. И это письмо дошло до адресата, еще и ответ я получила от Валентины Владимировны Терешковой — кто не помнит, это первая в мире женщина-космонавт. А сейчас — век Интернета, а работа почтовой связи отвратительная».

«Индустриалка» получила ответ на письмо Екатерины Ильиничны Бибик от пресс-службы областной прокуратуры

Читательнице

«Прокурору Запорізької області
державному раднику юстиції 3 класу Шацькому О.Л.

РАПОРТ

…На виконання доручення керівництва прокуратури області з’ясовано обставини подання заяви Бібік К.І., зазначені в статті газети «Індустріальне Запоріжжя» від 21.03.2015 «Отправленное прокурору письмо вернулось с пометкой — неточный адрес, нет номера прокурорского кабинета!».

Обставини з’ясовані 24.03.2015 у Бібік Катерини Іллівни в телефонній розмові за номером …..

Бібік Катерина Іллівна пояснила, що у вересні 2014 року написала листа прокурору області щодо її незгоди з нарахуванням платежів за гарячу воду та газ.

Вказаний лист вона спрямувала за адресою бул. Центральний, 25. Вказану адресу їй підказала подруга, зазначивши, що це адреса прокуратури області.

Проте вказаний лист пошта повернула їй, у зв’язку з невірним написання адреси відправника.

Зазначивши вірно свою адресу вона знов спрямувала листа до прокуратури області за адресою бул. Центральний, 25.

Вказаний лист поштою знов повернуто, у зв’язку з не зазначенням точного адресу одержувача.

Після чого вказаний лист спрямовано на адресу редакції «Індустріальне Запоріжжя».

Жодних претензій до органів прокуратури вона не має, оскільки розуміє, що вказаний лист до прокуратури області не надходив.

Мною, під час телефонної бесіди Бібік К.І. роз’яснено, що прокуратура області знаходиться за адресою вул. Матросова, 29а.

Крім цього, Бібік К.І. роз’яснено, що питання встановлення тарифів за гарячу воду, газ тощо відносяться до компетенції міської ради, а правильність розрахунків та отримання платежів є компетенцією відповідних служб: КП «Водоконал», КП «Основаніє», «Запоріжгаз» тощо.

Також Бібік К.І. роз’яснено, що відповідно до Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 (окремі положення якого набули чинності з 26.10.2014), суттєво змінено форму реалізації повноважень органів прокуратури.

Так, на підставі положень пункту І розділу ХІІІ Закону прокурорський нагляд за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами здійснюється органами прокуратури виключно у формі представництва інтересів громадян або держави в суді за наявності для цього підстав, передбачених нормами матеріального та процесуального законодавства.

Водночас цим же Законом органи прокуратури позбавлено повноважень щодо проведення перевірок у порядку у нагляду за додержанням і застосуванням законів, у тому числі про звернення громадян.

Також Бібік К.І. роз’яснено, що відповідно до ст. 16 Закону України «Про звернення громадян», скарги на дії чи рішення установи, органу державної влади, посадової особи подається у порядку підлеглості вищому органу або посадовій особі та запропоновано звернутись з питань які її турбують до Запорізької міської ради.

24.03.2015 «


Комментарии читателей