Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье
Запорожские депутаты со скандалом признали "ДНР" и "ЛНР" террористическими организациями - текст Заявления
Поделиться

Запорожские депутаты со скандалом признали На сегодняшней 42-й сессии Запорожского областного совета депутаты со скандалом приняли решение о признании «ДНР» и «ЛНР» террористическими организациями.

Как писала «Индустриалка», перед голосованием по этому вопросу выступил депутат от ВО «Батьківщина» Федор Турченко, который сообщил о том, что в тексте заявления Россия прямо не названа агрессором и призвал областной совет зафиксировать в заявлении, что Российская Федерация является государством-агрессором. Но депутаты проголосовали без поправки Федора Турченко.

После этого представители ВО «Свобода» заявили, что самооборона и «Правый сектор» заблокировали все выходы из здания облсовета и никто не покинет его стены, пока народные избранники не проголосуют по этому вопросу с учетом поправки Федора Турченко. К слову, Государственной службе охраны Запорожской области на всякий случай пришлось вызвать подкрепление.

Запорожские депутаты со скандалом признали

В связи с накаленной ситуацией первый заместитель председателя Запорожского областного совета Светлана Абдурахманова, проводившая сессию, объявила перерыв. На первом этаже облсовета собрались несколько десятков активистов, часть из которых была в камуфляже. Они требовали, чтобы депутаты переголосовали. После того, как им пообещали внести в текст заявления изменения, народ успокоился. Но в результате никаких изменений так и не внесли.

Запорожские депутаты со скандалом признали

— Никаких изменений в текст заявления внесено не было, — сообщила Светлана Абдурахманова. — Депутатский корпус был как никогда консолидированным и практически единогласно принял решение о признании «ДНР» и «ЛНР» террористическими организациями. Сегодняшняя ситуация — это просто политический пиар.

Полный текст заявления приводим ниже:

«ЗАЯВА
депутатів Запорізької обласної ради

Військові дії проти Української державності, розв’язані терористами, принесли кров та сльози на запорізьку землю. У боротьбі за свободу та незалежність України загинуло понад 80 уродженців Запорізького краю.
До нашого регіону, рятуючись від насильства та голоду, прибули майже 81 тисяча вимушених переселенців із тимчасово окупованих територій. Ми, як ніхто інший, розуміємо біль мирних жителів Маріуполя, Волновахи, Краматорська, Авдіївки, Дружківки, Артемівська, простягаємо руку допомоги українському Донбасу.
Проте немає та не може бути порозуміння із агресором, який вбиває та калічить наших земляків, підло вчиняє терористичні атаки на об’єкти інфраструктури, волонтерські центри, намагається влаштувати кривавий хаос на запорізькій землі.
Ми вимагаємо від Російської Федерації забезпечити неухильне виконання Мінських угод, вивести військових із території Донецької та Луганської областей, припинити збройну підтримку терористів, звільнити Надію Савченко та всіх громадян України, які утримуються у заручниках.
Запорізька громада гідно відстоює незалежність та територіальну цілісність нашої держави. Наша відповідь агресору – це понад 6 тисяч запоріжців, які несуть службу у лавах Збройних Сил України, Національної Гвардії України, Державної прикордонної служби України, тисячі співробітників органів внутрішніх справ та громадських активістів, які чергують на блокпостах, забезпечують мир та спокій на наших вулицях, волонтери, які своєю самовідданою працею утворюють нову систему логістичного та тилового забезпечення Української армії, медики, що рятують життя, ставлять на ноги поранених бійців.
Наша відповідь – це щоденна робота у нелегких соціально-економічних умовах промислових та аграрних підприємств, активне наповнення фонду оборони області, стабільне функціонування всієї інфраструктури краю.
Закликаємо жителів області, всю українську та світову спільноту підтримати план Президента України Петра Порошенка із мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, разом протистояти тероризму, визнати так звані «ДНР» та «ЛНР» терористичними організаціями.
Переконані, що весь світ, провідні міжнародні організації, національні парламенти визнають факт участі Російської Федерації у підтримці агресії проти України та вимагатимуть притягнути державу-агресора та терористичні організації «ДНР» та «ЛНР» до відповідальності за вчинені злочини.

Заява прийнята на пленарному засіданні сорок другої сесії Запорізької обласної ради
09 квітня 2015 року»

Фото Александра Прилепы


Комментарии читателей