Індустріалка - новини Запоріжжя

Відродження Хортиці, Запоріжжя, Культура
14 жовтня на Хортиці відкриють 7-метровий арт-об'єкт
Поделиться

На пагорбі Єдності на Хортиці з’явиться арт-об’єкт «Коло» — яка його концепція

На Хортиці, як писала «Индустриалка», в рамках державної програми «Велика реставрація»реконструювали майдан «Козацьке коло», вийшли на стадію завершення реконструкції пагорбаЄдності. Також тиваютьроботи в музеї історії запорозького козацтва, яких чекали багато років.

В межах Великої реставрації на оглядовому майданчику пагорба з`явиться 7-метровий арт-об’єкт «Коло». Його відкриття заплановане на свята 14 жовтня. За словами авторів проєкту, інсталяція має максимально універсальну та досконалу форму, а також багато смислових значень.

арт-об’єкт Коло

— Наша головна мета була саме в єдності, — відмітив творчий керівник проєкту Богдан Кривошея (Київ). — Створити ось це смислове навантаження єдності і цілісності, і спокою, якого зараз ось так не вистачає та якого ми так прагнемо. Перш за все, цим об’єктом хотілося змусити людей думати. Почати думати про те, як вони бачать своє майбутнє, своє життя. Про те, як вони бачать подальший розвиток нашої країни і світу.

Коло буде стійким до зовнішніх факторів. Адже велике металева конструкція зроблена з кортенової сталі. Це група сталевих сплавів, що були розроблені для використання у важкій промисловості, суднобудуванні як конструкційний матеріал. Також використовуються як декоративний матеріал при створенні будівель, скульптурних композицій, тощо. Особливістю є те, що така сталь після певного часу (до кількох років) перебування на відкритому просторі піддається початковому окисленню, після чого набуває мідного кольору та більше не страждає від негативного впливу навколишнього середовища. На ії поверхні формується захисний шар, який і убезпечує її надалі від впливу атмосферної корозії. Вона не потребує фарбування чи іншого обслуговування.

арт-об’єкт Коло

— Це певний спеціальний сплав, який не піддається атмосферній корозії. З часом цей метал не псується, а стає тільки гарніше. Його довговічність триватиме від 50 роківй більше, — уточнює Богдан Кривошея.

Основу Кола зроблять зі сталі Метінвесту. Компанія з самого початку долучилась до створення концепції змін на Хортиці та її реалізації. Після встановлення Кола почнуть роботи за його підсвічування.

— Хотілося, щоб людина, піднявшись туди, робила фотографії, насолоджувалася видом, — продовжує Богдан Кривошея. — Пагорб дає можливість бачити все, що відбувається навколо на 360 градусів. Й ми спеціально розмістили кільце так, щоб людина могла насолодитися й сходом, й заходом сонця.

Нагадаємо, що 14 жовтня на Хортиці також представлять всю реставровану зону від музею козацтва до головного пагорба. А на оновленому «Козацькому колі» проведуть традиційний фестиваль «Покрова на Хортиці«, який дуже люблять запоріжці й гості міста.

Після закінчення реконструкції на Хортиці, на пагорбі біля музею історіі запорозького козацтва буде демонструватися неймовірне лазерне шоу.

Читайте також: У Запоріжжі під ногами туристів на Хортиці знаходитиметься магічний камінь.


Комментарии читателей