Индустриалка - новости Запорожья

Видео, Жизнь, Запорожье, Здоровье
Как отличить качественное лекарство от подделки
Поделиться

Как отличить качественное лекарство от подделкиПо данным министерства здравоохранения Украины, 1% лекарств — это подделки.

За шесть месяцев этого года украинцы приобрели 270 миллионов упаковок лекарственных средств, то есть, 2,7 миллиона пачек фальшивок.

Самое ужасное то, что чаще всего в Украине подделывают препараты, на которые самый большой спрос.

— За даними ВООЗ та Держлікслужби, в країнах, які розвиваються, в тому числі і в Україні, найчастіше підробляють ліки, які користуються найбільшим попитом, а саме: знеболювальні, антибіотики, а також гормональні ліки, які застосовуються у лікуванні онкологічних захворювань, — це те, що людина не може перевірити одразу. Ліки, якими лікуються онкохворі, дуже дорогі. Люди шукають можливість придбати їх дешевше, тому натрапляють на фальшивки, — рассказала «Индустриалке» руководитель проекта «Ліки контроль» Наталья Гуран.

По словам Натальи, самая большая проблема в том, что у людей есть большой кредит доверия к аптекам, поэтому при покупке редко кто проверяет лекарства, не все даже смотрят на сроки годности.

— Якось я пішла до великого торговельного центру і спостерігала за поведінкою людей, щоб зрозуміти, як себе поводять споживачі, — поделилась Наталья Гуран. — Наприклад, мами беруть повзунки чи інший дитячий одяг та передивляються кожен шовчик, купуючи харчі, роздивляються кожне яблучко. Після цього вони йдуть до аптеки, розраховуються і просто згрібають всі ліки в торбу. В українців дуже високий рівень довіри до лікарських засобів. Хоча деякі аптеки продовжують продавати препарати, після того як Держлікслужба забороняє певні серії.

Иногда распознать фальсификат может помочь обычная внимательность.

— Менше року тому одна з найбільших партій фальсифікату у світі була виявлена завдяки простому візуальному контролю, — отметила Наталья Гуран. — Фальсифікатори «перебили» повністю все маркування, тож воно збігалося зі справжнім, але у назві препарату зробили помилку — замість літери b написали d.
А еще в Украине создали мобильное приложение для смартфонов и планшетов «Ліки контроль», которое позволяет проверить лекарства, что называется, не отходя от кассы, а еще почитать инструкции и подобрать аналоги препаратов. Его можно скачать бесплатно на сайте http://likicontrol.com.ua.

— У базі даних — близько 13 тисяч ліків, — говорит Наталья Гуран. — Але цифра змінюється постійно, адже у деяких препаратів закінчується термін реєстрації, деякі, навпаки, отримують ліцензію. На кожен день 100% зареєстрованих в Україні ліків. База даних оновлюється двічі на добу. На сьогодні додатком користуються більше 10 тисяч українців. Додаток розробили українські айтішники. На реалізацію проекту витратили приблизно рік.

Как отличить качественное лекарство от подделки

— Наталья, проверка препарата или подбор аналогов с помощью приложения могут заменить поход к врачу?

— Ми категорично проти самолікування. 13 тисяч препаратів — ніхто це не зможе тримати в голові. Людина може прийти до лора лікувати вухо, але у неї також цукровий діабет чи онкозахворювання, тож треба підбирати препарати, які підходять саме для цієї людини.

— Ко всем ли лекарствам можно подобрать аналоги?

— Препарати, які користуються найбільшим попитом, наприклад, сезонні, для лікування вірусних захворювань, мають до 200 аналогів. Тут є, з чого вибрати. Препарати, які винайдені нещодавно та щойно запатентовані, не мають аналогів. Але й в них можуть бути аналоги просто трохи іншої дії. Підбирати аналоги ми також рекомендуємо разом з лікарем.

— А есть ли в базе биодобавки, которые сейчас популярны, и их даже можно купить в аптеках?

— У нашій базі — тільки лікарські засоби. Лікарі ще просять додати препарати медичного призначення, ми про це думаємо.

Кстати, проверив препарат до покупки, можно отказаться от него, если он вызывает сомнения. А вот если вы принесли фальсификат домой, назад дороги уже нет, т.к. лекарства не подлежат возврату.

— Якщо у вас виникли сумніви, треба звернутися за поясненнями до провізора, він має надати сертифікат якості на ці ліки. Якщо сертифікату нема, треба відмовитися від покупки та повідомити про порушення в спеціальному розділі додатку. Повернути ліки вже після того, як ви принесли їх додому дуже важко. Треба довести, що вони бути неякісні. У них посерійний облік, а в чеках серії не пишуть, тому довести, що це саме ті ліки, буде дуже складно.

Справка «Индустриалки»

Как убедиться, что лекарство качественное?

  • При покупке лекарств проверяйте целостность упаковки, качество полиграфии — на инструкциях настоящих лекарств шрифты четкие, полиграфия профессиональная.


  • Название препарата, маркировка и номер регистрационного удостоверения должны совпадать на первичной и вторичной упаковках, а также в инструкции. Проведите пальцем по первичной упаковке, на ней должен быть шрифт Брайля.


  • Маркировка, которая наносится на этикетку, внешнюю и внутреннюю упаковку лекарственного средства, должна содержать следующие сведения:


— название препарата;
— название и адрес изготовителя;
— регистрационный номер;
— номер серии;
— способы применения;
— дозу действующего вещества в каждой единице и их количество в упаковке;
— срок хранения;
— условия хранения;
— меры предосторожности.

  • Проверьте регистрацию препарата и серию на предмет запрета.


  • Попросите фармацевта предоставить сертификат качества.


  • Проверьте лицензию аптеки.


Комментарии читателей